На прво место

News image

Николоски: Вакво епско бегање од избори на актуелната Влада немало до сега, знаат дека ќе изгубат

Недела, 27 Ноември 2022

News image

Николоски: Избори на пролет и нова влада за справување со енергетската и економска криза

Петок, 25 Ноември 2022

News image

Владата создавајќи го проблемот со Бугарија државата ја втурна во ќорсокак

Петок, 25 Ноември 2022

News image

Киро Кипроски - Дебарски изум од минатото што е уште попопуларен денес

Среда, 23 Ноември 2022

News image

Денес, кога Макеонија се соочува негирање на македонското име и идентитет, повикот од АСНОМ има огромно значење

Среда, 23 Ноември 2022

News image

Николоски: Власта секојдневно тера кампања дека е прозападна, а навика им стана да соработуваат и да делат државјанства на лица кои се на црната листа

Сабота, 19 Ноември 2022

News image

Не се согласувам со начинот на кој Ванчо Михајлов ја водел организацијата

Среда, 16 Ноември 2022

News image

Мицкоски: Власта треба да ги затвори сите бугарски клубови

Среда, 16 Ноември 2022

Култура и туризам

News image

Охридска книжевна школа

Среда, 30 Ноември 2022

News image

Карпински апостол

Среда, 30 Ноември 2022

News image

На гробот на мојот Прадедо Младен во Куново

Среда, 30 Ноември 2022

News image

ТОЛЕ ПАША

Среда, 30 Ноември 2022

Македонски легенди

News image

Среда, 30 Ноември 2022

Никола Попфилипов

Песни за Македонија

News image

Среда, 30 Ноември 2022

Да сме Обединети!

narodnavolja2omo-ilinden-pirinvinozitoinformator200radiolavzlaten-kanal

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.