Четврток, 18 Октомври 2018    PDF Печати Е-пошта
НОСТРАДАМУС - ЕДЕН ЧОВЕК КРАТКО ЌЕ ВЛАДЕЕ СО МАКЕДОНИЈА И ЌЕ ПРОБА ДА ЈА УНИШТИ НАРОДОТ ЌЕ ЈА СПАСИ

NostradamusНОСТРАДАМУС - ЕДЕН ЧОВЕК КРАТКО ЌЕ ВЛАДЕЕ СО МАКЕДОНИЈА И ЌЕ ПРОБА ДА ЈА УНИШТИ НО НАРОДОТ ЌЕ ЈА СПАСИ

Нистрадамус бил најголемиот јасновидец на сите Времиња, во соите книги многупати ја споменува и Македонија. Нострадамус во едно од своите поглавија ќе пише:

Во модерното време кратко во Македонија ќе владее еден непрокопсан владетел кој ќе проба да го уништи името на Македонија и Македонците воопшто само за да им учини добро на други владетели. Но во тоа нема да успее затоа што народот односно Македонците овој владетел ќе го симнат од престолот, по доаѓањето на новиот цар во Македонија работите ќе се нормализираат а новиот цар на Македонија ќе биде верен на народот и нема да дозволи никој повеќе да си игра со името на Македонија.

Вести МК

 

На прво место

News image

МЕМОРАНДУМ ЗА РЕШЕНИЕ НА МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ

Огранокот на здружението „Заборавени Македонци" од САД по повод денешниот ден 1 февруари, односно 15...

Историја

News image

Гоце Делчев

Гоце Делчев, е апостолот, идеологот и организаторот на македонското и револуционерно движење од кра...

Култура и туризам

News image

СВЕТИ АТАНАСИЈ ВЕЛИКИ

Именден празнуваат: Атанас, Атанаска, Танас, Тане, Танаска, Насе, Насте...

Фељтон

News image

ПЕЧАТОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ИСЕЛЕНИШТВОТО ПРЕД ВТОРАТА СВЕТСКАВОЈНА (2)

       ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ (ТРЕТ ДЕЛ)...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.