Понеделник, 02 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
Бројчаникот на Триумфална да ги броеше лагите коишто секој ден излегуваат од устата на Заев, досега ќе прегореше

 

Во безидејната СДСМ се е во знак на милиони евра рекет и милиони изречени лаги.

Лага е дека Заев ме може да се сети дали го потпишал записникот за пријавата на милионскиот рекет. Заев не го потпишал затоа што Заев е сценаристот и организаторот на институционалниот рекет. Заев е главата на октоподот, а Катица и Боки се обични извршители.

Заев и ваквиот СДСМ се срам за Македонија. Срам кој тежи милиони евра криминал, рекетирања, срам од кажаните лаги и срам за ветувањата коишто не ги исполнија.

Скапо платените функционери од власта на Заев не само што не можат да се сетат на три поголеми инвестиции кои влегле во Македонија, туку истите за нив се деловна тајна.

СДСМ повторно лаже и го потценува народот ветувајќи 100.000 вработувања, кога инвестиции нема, затоа што инвеститорите бегаат од рекет и катастрофалната даночна политика. Напредок со Заев на власт не може да има затоа што администрацијата е преполна со кадри по штабските списоци на СДСМ, а младите масовно си заминуваат од Македонија.

Државата умира со СДСМ на власт. Хибридниот режим, нема ниту една мерка или проект за кој не излажа.

Ниеден граѓанин не сака да живее во држава каде што се лаже за изградба на канализација, изградба на патишта и болници, тргување со достоинството и државниот интерес.

Правдоубиецот треба да се соочи со реалноста којашто на 12 април ќе му експлодира пред лицето. Управителот на судството и обвинителството и неговата банда, за мафијашките зделки и трговијата со правдата и правото, ќе понесе одговорност.

На 12-ти април следува крај на мафијата на Зоран Заев и доаѓа обнова на Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува дали е точно дека Заев ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и маке

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува што договорил Зоран Заев и дали е точно дека ги прифатил сите барања од б...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.