Вторник, 03 Март 2020    PDF Печати Е-пошта
На лагите на СДСМ и Заев им нема крај

1z1

Без никаков срам криминалната СДСМ предводена од Заев се фалат дека градат фер и демократско општество за граѓаните.

Но, граѓаните добро знаат дека сето ова сега СДСМ го прави за да манипулира и да добие некој глас повеќе за престојните избори.

Најавуваа нови социјални станови, а во овој мандат не само што не успееја да изградат половина од најавени, туку и не беа способни да ги завршат и оние кои беа започнати од претходната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Лага е дека СДСМ ја зголемиле социјалната помош, кога граѓаните добро знаат дека не станува збор за никакво зголемување, туку тоа претставува збир на сите права од социјалната заштита.

Уште и без никаков срам се фалат дека ќе градат и домови за стари лица. Откако СДСМ се на власт целосна заборавија на оваа категорија на граѓани и не само ги заборавија туку и на пензионерите  за цела  2019 година им одзема 6 900 денари или по 575 денари месечно.

Ова е вистинската слика за тоа што СДСМ и Заев направија во овој нивен мандат.

Ова е крајот на СДСМ и Заев.

Доаѓаат подобри времиња. Новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе обнова на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува дали е точно дека Заев ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и маке

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува што договорил Зоран Заев и дали е точно дека ги прифатил сите барања од б...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.