Среда, 17 Април 2019   
Случајност е или не на 15 Април трагедии да има како Нотр Дам?

DzeposkiАлександар Џеповски

Случајност е или не на 15 Април трагедии да има како Нотр Дам?

Овие елитата што владеат во сенка очигледно не потценуваат и се толку арогантни и безобразни, што навистина треба да им се тресне директно во лице. 

Па дали е случајност баш на истиот ден Абрахам Линколн да умре ден после неговиот атентат? 

Дали  ете на истиот ден Титаник кога потона, сето тоа беше случајно и Ротшилд си лапна огромна оштета од 

осигурителната компанија? 

Маратонот во Бостон пред некоја година во која се "случи" да речеме "терористички напад" на погодете кој ден-15 Април  е пак случајност? 

Капак на се е ова и со Нотр Дам во 2019. Но најважно од се е што во Нотр Дам се чуваше круната од бодликавата жица што му ја ставија на Исус на денот на неговата смрт (ако може да се нарече, организирана од ѓаволот и неговите следбеници). Ова е знак дека елитата што владее од сенка припрема нешто големо и ја имаат тргнато некаде за некој нивни церемонијал. 

Истовремено, после големиот успех на жолтите елеци, кога елитата губи и ја гледа силата на народот и Бога,тие организираат вакви пожари и трагедии, како кулите близначки, за да го сплотат народот и да заборават на силата и моќта што ја има народот. 

Затоа Ние Македонците мора да обрнеме внимание што елитата ни припрема и еднаш за секогаш да расчистиме со овие предавства што ни се случуваат во Македонија.

Да гласаме на изборите за професорката Гордана Сиљановска Давкова заради нас, заради нашата Македонија.

Сите за еден, еден за сите и Македонци до гроб.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен.

Историја

News image

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Кичево, 116 години од битката на „Ѓурѓејца“, 4-ти август 1903 година

Иселеници

News image

Академикот Ферид Мурад – американски нобеловец (10)

„МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ – САД

Култура и туризам

News image

Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (22)

ПЛЕМИЊАТА  ЈОНЦИ И МИНОИ ОД МАЛА АЗИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.