Петок, 27 Март 2020   
Александар Бичиклиски: Пиреј сме ние ...
Bicikliski

И војни и болести и природни катастрофи сме преживувале а и сега ќе преживееме. Но СДСМ повеќе од сигурно ќе "умре" како политичка партија по пандемијата, давејќи се во сопствените политички фекалии... Ќе ве казни народецов така јако и ќе ве акне од земја да не знаете кој крај да фатите.

По само две недели кризни државата е донесена пред банкрот, нема плати , нема медицинска опрема,се краде на тестови, се лаже безобзирно ,се носат катастрофални кризни мерки и итн...

И пазете секој кој е критички настроен кон нив, го прогласуваат веднаш виновен за тињава која ни се случува....

И сега пак од ракав ќе се браните , ВМРО е криво,Груевски ви е крив ...

Да 11 години земавте редовно плати и пензии во време на две економски светски кризи, во време на бегалска криза , во време на елементарни катастрофи .
11 години буџетот беше помал од буџетот во последниве 3 години.
Државата беше три пати помалку задолжена ....
Се помагаа земјоделците,градежните компании, образованието, спортот,младите, пензионерите и итн.
Не ви чинеше, лаевте нема демократија, заробена држава ,човекови права ....

И донесовте "демократија" до државен рекет, затворање на новинари,монтирани судски процеси, лажни вредности и енормно богатење на криминалното подземје, обид за убиство на нацијата со нејзиното обезличување поврзано со нејзиниот идентитет.

Станавме хибриден режим со воведена вонредна состојба, со концентрација на моќ кај неколку луѓе кои истата дебело ја злоупотребуваат.
Владее колективна хистерија и страв.

Се спомнува национализација во 2020 година, да 2020 не 1947... Кога сме кај национализацијата, нема да верувате се согласувам со Заев ...

Да време е да се национализира имотот и парите на сите оние кои овие 30 години се обогатија крадејќи од народот ,без оглед дали се од ВМРО или СДСМ и тоа по ред...Од приватизацијата во 1996 па до ден денешен.

И Свето и Штерјо и Орце и Кочо и Љубчо и Хари и Минчо и Андреа и Сашо и Рада и Вице и Зоран ...и итн
Сигурно тежат повеќе од 100 милијарди, пари исцицани од овој народ.

Ајде Зоране дај личен пример...

 

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (57)

Голем број познати личности од јавниот живот говарат за ликот и делото на Мане Јаковлески. За неко...

Иселеници

News image

ПОЕТСКАТА ПРИКАЗНА ЗА РАДА КРСТЕВСКА – ВИДИНОВСКА (5)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ ...

Култура и туризам

News image

ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (5)

ВЕСТИТЕ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ СПОРЕД ИТАЛИЈАНСКАТА ЛЕГЕНДА

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (21)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.