Понеделник, 25 Мај 2020    PDF Печати Е-пошта
Наум Стоилковски: Секој со својот "акл" Костадинчо

1s1Наум Стоилковски

Гледам струмичкиот измеќар на криминалците, Костадин Костадинов отворено се заканува кон Ели Панова која го обелодени поткупот што неговиот шеф Зоран Заев го прави во Струмица. Па употребува ниски навреди, измислува и клевети.

1k2

Не знам каква фантазија има Костадинчо, ама јас знам за едно видео што се прераскажува низ скопската чаршија и не е фантазија.

Костадинчо како дел од Меѓународниот сојуз, и дел од државната дружина за рекет во поприлично "весела" атмосфера, со многу алкохол и други стимуланси во еден локал на кејот на Скопје, омиленo собиралиште на рекет дружината, бил забележан во поприлично опуштена атмосфера.

Кога човек би снимал филм, во таа секвенца снимена и на видео, ќе се забележат сите главни јунаци од рекетот на Заев, од прв до последен.

Таму во видеото е и Костадинчо, рака на срце на опашката, ама таму е, ги доживува звездените моменти на животот на скопскиот асфалт, алкохол, цигари, супстанци, музика, жени, (до душа потесното опкружување на Костадинчо е поприлично машко), се веселат со првата петорка од случајот рекет.

Веројатно тоа е периодот кога веќе наредниот ден полутрезен пред седиштето на ВМРО ја лажеше јавноста повикувајќи го Мицкоски да каже дали земал пари од Орце, арно ама на снимкава за која пишувам е целата дружина на рекет која видовме дека во Луј Витон куферче навистина земала пари во случајот Рекет.

Колку што знам од видеото, Костадинчо е поприлично опуштен за многу работи, за разлика од денешново нервозно бранење на криминалците од Струмица.

Видеото е мистериозно изгубено, или можеби власта се погрижила да се загуби, ама можеби и не сте стигнале се да избришете.

Кој знае.
Секој со својот "акл" Костадинчо.
Ако знаеш што ти зборам.

 

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.