Вторник, 02 Март 2021    PDF Печати Е-пошта
Заев и Филипче да имаа грам доблест одамна ќе си дадеа оставки

2a

Заев не се резили! Вакцини ветуваш прво во понеделник, па во среда, а тие никако да стигнат, дај си оставка веднаш!

Заев не се резили! Вакцини ветуваш прво во понеделник, па во среда, па потоа се премислуваше, па викаш наредна недела, па ни била наредна недела, нареден месец. Ја засмејуваш јавноста во цела трагедија која ни се случува.

На крај ниту за пари не можеш да набавиш вакцини, затоа што си неспособен, и не знаеш документација да пополниш.

Република Србија има набавено 2.000.000 вакцини, и го вакцинирала веќе 20% од своето население, а Заев не може 1.000 вакцини да купи, и бара донации.

Да не беше помошта од Србија, немаше да можеме ниту медицинскиот персонал кој работи во КОВИД центрите да го вакцинираме.

Со секој поминат ден без вакцини, умираат десетина луѓе, кои ќе биле спасени, доколку на време се вакцинирале.

Заев и Филипче носат на совест илјадници кои умреа од КОВИД. Заев и Филипче да имаа грам доблест одамна ќе си дадеа оставки.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Високи функционери од власта се директно инволвирани во "Мафија"

Високи функционери од власта се директно инволвирани во "Мафија", Пекер 3 месеци бил тука и се сре...

Историја

News image

Картичка од германски воен логор испратена од Македонец и адресирана до Круево - МАКЕДОНИЈА, иако во 1942 Македонија бил

Картичка од германски воен логор испратена од Македонец и адресирана до Крушево - МАКЕДОНИЈА, иако...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА ЗА СВЕТЛЕ – СТИВ СТАМЕВСКИ

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ВО АНТИЧКИОТ ПЕРИОД (6)

Во Воведот на публикацијата „Историја на македонскиот народ од антички времиња до ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.