Недела, 14 Ноември 2021    PDF Печати Е-пошта
Арбнора Мемети: Можете да ги купите сите пратеници преку ноќ, да ги киднапирате, но не можете да ја промените и да ја киднапирате волјата на народот

„Владата, која стана рај за криминалците и за време на која живи изгореа 14 пациенти за нивните сопартиски бизниси, вели дека работи за евроинтеграцискиот пат.
Колку актуелната власт СДСМ-ДУИ работеше за прозападна иднина во државата, говорат последните извештаи објавени неодамна. Затоа, не го лажете народот дека во владата требало да дојде нова анти-ЕУ структура, кога вие сте еден од нив.
Не глумете загрижени. Вие, единствено се загриживте за вашите столчиња и привилегии, за ништо друго.
Вие, можете да ги купите сите пратеници преку ноќ, да ги киднапирате, да им ја смените страната, но не можете да го промените и да го киндапитаре волјата на народот.
Тие ви ја испратија пораката на локалните избори, но вие продолжете да се однесувате како глуви“, напиша новинарката Арбнора Мемети на својот facebook профил.
 

На прво место

News image

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи изгореа за некој да произв

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи из...

Историја

News image

Македонска федеративна организација

Македонската федеративна организација, позната како Македонска федеративна револуционерна организаци...

Иселеници

News image

ЊУЈОРК – ГРАДОТ НА ЖИВЕЕЊЕТО НА георги (ЏОРЏ) томов - i ДЕЛ (7)

Денес Њујорк е најголем центар на американската меѓунаро...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ГОЛЕМАТА БИТКА ЗА ГРАДОТ ТИР И ЗНАЧАЈОТ ЗА ИДНИНАТА НА ОСВОЈУВАЊЕТО НА АЗИЈА ЗА АЛЕКСАНДАР (10)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе  претставим...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.