Среда, 20 Ноември 2019   
ВИКИЛИКС ОБЈАВИ ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНИ ИНФОРМАЦИИ ШТО НЕ СМЕ ГИ УЧЕЛЕ ВО НИЕДНА ИСТОРИЈА!

1. авионска снимка од бомбардиранјетоВИКИЛИКС ОБЈАВИ ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНИ ИНФОРМАЦИИ ШТО НЕ СМЕ ГИ УЧЕЛЕ ВО НИЕДНА ИСТОРИЈА!

ИМЕНО "НАШИТЕ СОЈУЗНИЦИ" ШТО НИ СЕ СЕГА "СОЈУЗНИЦИ" И ПОРАНО ИСТО ТАКА НИ БИЛЕ "СОЈУЗНИЦИ"!

НА 16 ТИ НОЕМВРИ 1943г ВО РАНИТЕ УТРИНСКИ ЧАСОВИ 12-тата ВОЕНА ЕСКАДРИЛА НА ЈУЖНОТО КРИЛО НА СОЈУЗНИТЕ СИЛИ ПОДОЦНА ТРАНСФОРМИРАНО ВО ЈУЖНО КРИЛО НА НАТО СТАЦИОНИРАНИ ВО ТУНИС И НА СИЦИЛИЈА ПОД КОМАНДА НА ИЗВЕСЕН МАЈОР ТОМПСОН ВРШАТ ВОЗДУШНИ НАПАДИ ВРЗ МАКЕДОНИЈА!?!?!?!?!

ИМЕНО СО 36 АВИОНИ БОМБАРДЕРИ B-25s СКОПЈЕ МАКЕДОНИЈА ЈА БОМБАРДИРААТ СО 35.5 ТОНА БОМБИ ОД ПО 250 КИЛА И ОКОЛУ 3 ТОНА БОМБИ ОД ПО 500 КИЛА ОД 10500 СТАПКИ ВИСИНА!?!?!?!

ПОДОЦНА ПО НЕКОЛКУ ГОДИНИ ОВИЕ ИСТИ НАШИ "СОЈУЗНИЦИ" УЧЕСТВУВААТ ДИРЕКТНО ВО ГЕНОЦИДОТ И ЕТНОЦИДОТ ВРЗ МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА!?!?!

ИМЕНО 250 АМЕРИЧКИ ВОЕНИ СОВЕТНИЦИ ПРЕДВОДЕНИ ДИРЕКТНО ОД ГЕНЕРАЛ ПОТПОЛКОВНИК ЏЕЈМС ФЛИТ(главен амерички воен претставник во јужното крило на сојузните сили)

ВО АКЦИИТЕ "СО КОИ СОВЕТУВАЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ НА ФЛИТ" СЕ УБИЕНИ ПРЕКУ 21000 ЕТНИЧКИ МАКЕДОНЦИ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА БОРЦИ ЗА САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА!

ПОДОЦНА ВО ПОРОБЕН КОСТУР ЗА ЗАСЛУГА МУ Е ПОДИГНАТ СПОМЕНИК НА АМЕРИЧКИОТ ГЕНЕРАЛ ФЛИТ!

прилог фотографии :

1. авионска снимка од бомбардиранјето
1. авионска снимка од бомбардиранјето

2.3.4.последици врз Скопје од авионското бомбардиранје од страна на сојузниците 22.3.4.последици врз Скопје од авионското бомбардиранје од страна на сојузниците 1

2.3.4.последици врз Скопје од авионското бомбардиранје од страна на сојузниците 3

последици врз Скопје од авионското бомбардиранје од страна на "сојузниците"

5.генерал флит заедно со атинските офицери некаде во Костурско а во подножјето лежат мртви Македонски борци5.генерал флит заедно со атинските офицери некаде во Костурско а во подножјето лежат мртви Македонски борци!

 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: Честит Илинден!

ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минат...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.