Среда, 09 Јуни 2021   
Македонскиот народ мора да се обедини додека не е доцна

1mane 12Манојил Мане Јаковлески  

Пред македонскиот народ стои дилемата дали ќе се обедини или ќе биде истребен. Ако тоа не му беше јасно некому пред парламентарните избори во 2016 година, денес, сигурно нема човек на кого не му е јасно.

СДС успеа да ги разниша редовите на ВМРО ДПМНЕ, која застана во одбрана на името, иднтитетот на македонскиот народ и македонските уставобранители кои лежат во македонските зандани. .

Единствена партија која претставува пречка во (до)распродажбата на македонските национални интереси е ВМРО-ДПМНЕ. Свесни за тоа, СДС се обидува на секаков начин да направи раздор во ВМРО-ДПМНЕ.

Политичките трансексуалци од дружината на Зоран Заев кои ја посакуваат главата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се најсигурен доказ дека предавниците се плашат од Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ .

Меѓутоа, ВМРО ДПМНЕ е голема и изградена партија, која знаела кога и е најтешко повторно да се вивне во висина. 

Иако ВМРО-ДПМНЕ навидум ранета, таа брзо се опорави и се врати на политичката сцена многу помоќна од било кога, бидејќи народот ги увиде лагите на врхушката на СДСМ и погубната политика која ја водат.

Македонскиот народ мора да се обедини додека не е доцна.

Доколку продолжиме да бидеме разделени и се уништуваме меѓу себе, местото каде што ќе се одигра најновата трагедија на Балканскиот Полуостров ќе биде Македонија.

Македонија вечна!

АМИН!

 

На прво место

News image

Македонија – Голи Оток за Македонците

Тешко се движи проколнатиот “Пунат” кон крајната дестинација Голи Оток. Тажното брчење на ...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.