Четврток, 01 Ноември 2018   
Вие сте се зачлениле поради профит и личен интерес
alt

ЕКС ПРАТЕНИЧКА НА ВМРО-ДПМНЕ Марија Андоновска до РАНГЕЛОВА И КАНЧЕСКА: ЌЕ ВЕ ИЗДРЖИМЕ И ВАС И ПОДОБРАНЦИТЕ ПРОФИТЕРИ

Кога се зачленив во ’97, не ве сретнав, ниту ве видов по штабови, активности. Не ве видов ни годините потоа.Не ве видов ни кога ги победивме сите на купче во 2006.
Најпосле…

Почнавте ко печурки после победата да изникнувате, сами или “насадени” од некој.
Велам ајде добро е да се окрупнуваме, нека се зачленуваат, ќе бидеме помудри, посилни. Но, вие сте се зачлениле поради профит и личен интерес, кој денес преку вашите реакции јасно го гледаме. Добивавте бенефиции, на грбот на чесните членови, на кој некогаш тоа не им беше драго и негодуваа.

Но, и покрај се овие чесни членови ве издржаа.
Ве издржавме и вас и “падобранците профитери”, издржавме низа неправди.
Останавме лојални, посветени!

Знаете зошто? Затоа што не водеше идејата! Штета што не можете да разберете за што зборувам!

И знаете уште што?! Идејата не изумира! Ние пиреј сме! Пак ќе ве победиме! И пак на купче сите! Најголем дел од претседателите на општински комитети и актуелното раководство, се мои браќа и сестри кои ги познавам неколку децении, растевме со ВМРО, затоа цврсто верувам во нив!

Знам зошто почнавме! И знам дека никогаш нема да се откажеме! Ниту ќе не спречат, ниту ќе не поколебаат!

Да живее ВМРО-ДПМНЕ! МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!

#СликивеСамоПоздравСе”, напиша Марија Андоновска на својот Фејсбук профил.

 

На прво место

News image

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбини

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбин...

Историја

News image

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (18)

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ХАМИЛТОН ...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (1)

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.