Четврток, 01 Ноември 2018   
Ветераните-верните членови на ВМРО-ДПМНЕ застануваат зад Претседателот Христијан Мицкоски

11Манојил (Мане) Јаковлески

Ветераните-верните членови на ВМРО-ДПМНЕ застануваат зад Претседателот Христијан Мицкоски во одбрана на идеологијата и аманетот што ни го оставија нашите предци, „Македонија на Македонците“.

Модерните “јаничари“ интересџии или поточно дел некогашни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои влегоа во партија и добија функции, очигледно неможејки да се навикнат во опозиција, ѝ го свртија грбот на партијата, едноставно заборавија дека народ без корен лесно ќе го одува ветерот, а со тоа и самите нив, зашто станаа луѓе од „ниедна вера“.

Ние Ветераните-верните членови на ВМРО-ДПМНЕ, не се споредуваме со полтронашите, профитерите,Тие не се ВМРО. Ние никогаш нема да се симнеме на нивното ниво.

Единствено во овој момент кој преставува пречка во распродажбата на националните интереси на државата е ВМРО ДПМНЕ и Претседателот Христијан Мицкоски, зад кој стојам не само јас како еден од основачите на партијата, туку и огромен дел од верното-старо членство-ВЕТЕРАНИТЕ на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ е голема партија со огромен потенцијал, која ќе го најде излезот од соостојбата во која е втурната и ќе ги одбрани интересите на македонскиот народ. Во тоа нема да ја спречат некакви маргинални и платени функционери кои очигледно неможат да издржат кога партијата е во опозиција-се разбира затоа што во опозиција нема пари, а тие бегалците се влезени заради личен интерес.

Продолжуваме уште пообединети, посплотени, поединствени!

ВМРО-ците не забораваат!

ВМРО-ДПМНЕ Вечно!

Македонија вечна!

АМИН!

 

На прво место

News image

Зоран Заев лично е виновен за се што и се случува на Република Македонија

ВМРО-ДПМНЕ Заев лично е виновен за се што се случува во Македонија

Историја

News image

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ НА БУГАРИТЕ ИМ ПРЕЧИ ТОА ШТО СМЕ МАКЕДОНЦИ

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ НА БУГАРИТЕ ИМ ПРЕЧИ ТОА ШТО СМЕ МАКЕДОНЦИ

Иселеници

News image

Зоран Ќосески-мировен судија во окружниот суд на западна Австралија

Зоран Ќосески-мировен судија во окружниот суд на зап...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (24)

ПРОСЛАВИ НА ГОЛЕМИТЕ ЈУБИЛЕИ НА ЕСМА И АНСАМБЛОТ „ТЕОДОСИЕВСКИ“

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (10)

БРИГИТЕ И ТРАКИЈЦИТЕ – ПОПУЛАЦИИ НА ЦЕНТРАЛЕН БАЛКАН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.