Петок, 02 Ноември 2018   
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја има мојата апсолутна поддршка

34503493 10216434413082770 1361295077082660864 nАлександар Велјановски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја има мојата апсолутна поддршка затоа што до крај остана доследен на програмските определби на партијата и волјата на огромното мнозинство на граѓаните за отфрлање на капитулантскиот договор со јужниот сосед.

Претседателот ја има мојата поддршка затоа што не прифати да биде соучесник во промената на името на државата од Македонија во Северна Македонија.

На чело со Христијан Мицкоски ВМРО ДПМНЕ покажа дека има визија за достоинствена и економски силна Македонија во рамки на ЕУ и НАТО.

Токму затоа деновиве сме сведоци на жесток фронтален напад од сдс потпомогнат од одродени "браќа и сестри" а се со цел уништување на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата како единствена партија која се спротистави на погубните политики на Заев.

Сакам да им порачам на сите наши членови и симпатизери дека ВМРО ДПМНЕ е многу посилно од оваа организирана хајка.
Сценаристите и актерите на оваа хајка забораваат дека нема сила која може да ја спречи волјата на народот.
Димната завеса која ја создава сдс заедно со уценетата клика ќе се расчисти многу брзо и ќе се види цела слика.
Жестоките и ниски удари кои деновиве ни се случуваат се само уште еден силен мотив за ВМРО-ДПМНЕ уште поодлучно да се консолидира и да ги збие своите редови.

ВМРО ДПМНЕ е многу повеќе од партија. ВМРО не можете да го победите.
ВМРО е народот.

Да живее Македонија!
Да живее ВМРО ДПМНЕ!

 

На прво место

News image

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбини

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбин...

Историја

News image

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (18)

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ХАМИЛТОН ...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (1)

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.