Среда, 07 Ноември 2018   
Западната демократија се препознава по судењето на Груевски

Dzeposki
Александар Џеповски

Тоа што го гледате што прави судот со Груевски, тоа е таа демократија и правда на судовите по западните ви ценети земји.

 Лично јас живеам повеќе од 30 години во Австралија и многу блиску ги пратам сите правди и политички гонења во сите западани демократски земји, одкога сум дојден во Австралија од 1985. 

Една работа ви гарантирам - ПРАВДА НЕМА !!! 

Ако не си од нивна секта или крв покварена, нема шанси да дојдеш до правда. Тие се ѓаволи и иронично ќе ти треснат во лице : Па кога немаше правда за Исус, што сакаш ти?

Како Македонец, православен теоретски шанси немаш да победиш некој на суд па дури и со најдобар адвокат и со крстот на чело. 

Тоа е единствено објаснување за целата фарса со Груевски.

Без никаков доказ и приказните за Мерцедесот се само повод за ненормалните да ги убедуваат другите дека магарето лета и има дури крилја. Во овој случај Бејли и Сорос со Западните демократи како ненормални со платежни средства од црно направија бело, а магарето испадна самиот Груевски затоа што кукавички не проба барем да блефира или како горд Македонец да си ги поканеше Русите со Путин, така скромно да дојдат кај нас на гости додека ѓубрето да се исчисти. 

Кој верува во западот, нивната демократија и правда нека верува, ама вистината е сосема друга.

За пензиите, платите и стандардот преку ЕУ и НАТО ќе ги дочекате на 31 фебруари некоја си година, а дотогаш само уживајте во нивните лаги и нека ви биде огледало судот на Груевски што и сите вас ве чека. 

Тешко на сите вас браќа мои Македонци. Излезот е освестување, поголема љубов кон Македонија и ставање крај на лажната демократија.

Нема друго место и поубав живот од Македонија, доколку со срце и разум се борите само за Македонија. Се друго е ветер и магла.

 

 

На прво место

News image

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбини

ГОРАН АНГЕЛОВ СО ПОРАКА ДО ДРУГАРИТЕ: Браќа да се обединиме против трговците со човечки судбин...

Историја

News image

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (18)

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ХАМИЛТОН ...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (1)

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.