Среда, 19 Јуни 2019   
Ако Македонец оди во Кинеска армија и е даскал во кинеско школо, значи Македонецот е Кинез?

DzeposkiАлександар Џеповски

Свињарникот на Мирчо вреди повеќе од Македонија, Делчев и Александар според Заев и Љубчо. Тој свињарник е центарот каде Заев прима по едно евро за него, за дедо му Наум и Вицето и го сака и цени многу. Но затоа Македонијаја ја продава секому во пакет со име, јазик, историја, светци, историски лица, војдводи и си го полни тој ненаситен џеб. 

Сега аналогно и молскавично во стил на каубоец бранител се јавува и мизеријата од човек и голем татаропоклонувач Љубчо. Тресе токлу глупости и зелени што мора да влезе во Гинисоавата кгига на рекорди како најзелен  екс политичар. 

Дали Заев, специјално Љубчо имаат два грама мозок што траскаат?

Гоце бил бугарски офицер и даскал во бугарско школо во Штип. Егзистенција е едно и ако Македонец оди во Кинеска армија и е даскал во кинеско школо, значи Македонецот е Кинез ??!!???

Ало тутурутки извеани, се слушаме  ли? Во тоа време ни Гоце ни било кој Македонец имал избор помеѓу Македонски школи и офицерии поради ХАЗАРСКО МАСОНСКОТО БРАТСТВО ОД АМЕРИКА И ЕВРОПА кои забрануваа се живо Македонско а форсираа од нивните измислени новокомпонирани држави од 1831 Грција, од 1878 Бугарија и Србија и 1913 од Албанија, па така да не е ни чудо што имало бугарски, грчки и српски школи и офицерски кариери. ОД НЕШТО МОРАЛО ДА СЕ ЖИВЕЕ. 

Зошто Македонија има изроди кои ја продаваат ефтино типови како Заев и Љубчо?

Па не се чудам, затоа што Хазарите измислија лаги и сакаат да ги игнорираат силните богови создадени во Македонија како Зевс, Македон, Александар но затоа измислија ден на вештерките, ЛГБТ заедници, трети полови, а Заев и Љубчо се во нивна служба.

Се повеќе верувам од ден на ден дека Охрид а не Ерусалим е место на христијансвото, а Вие?

Едно знам - Македонија е создадена од Господ и само Тој ќе ја исправи целата оваа лакрдија која е тест за правите Божји чеда и Македонците, за разлика од оние кои веруваат и се колнат во свињарникот на Мирчо.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Игор Јанушев шеф на Републичкиот изборен штаб

Генералниот секретар Игор Јанушев ќе биде шеф на Републичкиот изборен штаб на претстојните предвре...

Историја

News image

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

Иселеници

Култура и туризам

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ПРЕСПА: АМБАСАДОРОТ РИСТО НИКОВСКИ ОД РЕСЕН – ГЛАСНОГОВОРНИК ЗА МАКЕДОНИЈА (10)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ПРЕСПА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (35)

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АНТИЧКИОТ МИТОЛОШКИ СИСТЕМ НА БАЛКАНОТ – I ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.