Среда, 26 Февруари 2020   
Македонија и Македонците да бараат заштита од ОН како најстар народ на планетава

DzeposkiАлександар Џеповски

Македонија и Македонците да бараат заштита од ОН како најстар народ на планетава

Ние треба со посебен указ да бараме да престанат мрачните сили од Америка да вршат геноцид врз Нас Македонците, да не ни ја одземаат историјата, славата и пресветлите личности и хероји  и најважното да ни ги вратат со сила одземени територии. 

За свои браќа по крв ги рачунаме сите луѓе создадени на наша територија како моментално " наши соседи ". Исто така не признаваме верски разлики и сметаме дека многу религии се создадоа само да се избрише Македонската свест и гордост па како резултат на тоа има десетици милиони Македонци во сите континенти и религии, непризнаени и омаловажувани. 

Македонците му дадоа писменост и религии на цел свет и голема неправда е  Македонци како Филип и Александар со нивните предци да се игнорираат како тотални и единствени Цареви кои го управуваа светот по Божја волја и ги даруваа неговите благодети.

Ќе завршиме со Никола Тесла од фамилија Тесличкови од Велешко, кој со своите изуми ни подари струја, телекомуникации и илјадници други работи кои Америка ги крие и профитира од нив до денес. 

За почеток, доволно ќе биде јавно извинување и ветување дека никогаш нема да се повтори сето ова ... за да на крај почне компензацијата со сите штети пресметано со камата и враќање на Егеј, Пирин, Ематеја и други територии. Се разбира има сладок проблем на целата оваа наша мака - кој ќе биде главниот град ? 

Се додека не побараме, не добиваме ништо и само може повеќе и повеќе да губиме. МАКЕДОНИЈА БИЛА И ЌЕ БИДЕ ЕДНА И ГОЛЕМА КАКО ШТО БИЛА ОД СЕКОГАШ. ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА !!! 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Децата во Македонија ќе учат дека Александар Македонски бил Грк, а Македонците Илири

Учебниците по историја во Македонија ќе се преправаат и во нив изричито ќе биде наведено д...

Историја

News image

Заедничка изјава меѓу Јосип Броз Тито и Тодор Живков-(јануари 1976 година)

“Претседателот на Социјалистичка Федеративна Република Југославија и претседател на Сојузот на комун...

Иселеници

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (13)

VI ДРЕВНА МАКЕДОНИЈА ВО ПРАИСОТИРСКИОТ ЕГЕЈ (ДЕЛ III)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.