Среда, 01 Април 2020   
Еве одговор до Заев и Владата зошто фалат најмалку 2,2 милијарди

DzeposkiАлександар Џеповски

Самиот Заев и сите од  СДС не се поставени од Америка и ЕУ, поточно од Масоните, Ротшилд, Илуминати, Ватикан итн... итн... затоа што се убави или паметни туку затоа што се премногу глупи и ненормални. 

Овие гореспоменатите газди на нашиве имбицили ја опљачкаа Македонската економија и инфраструктура до даска како на времето со Бранко Црвеновски. Значи, по втор пат Македонија е опљачкана до гола кожа иако Груевски ги надмина сите економисти и направи чуда големи за да ете пак да потенцирам, истите криминалци и фактори повторно не соблекоа голи и продадоа на ѓаволот. 

Гледаш ли народе зошто го ставија Црпко и неговата криминална партија?

Тие што ви нудат јак живот и слобода (кои ветените $ 70 милиони ги дадоа за лубриканти и ЛГБТ) поставуваат црпки неделкани како Муртинецот и после навлегуваат во сите сфери и пори на економијата и банките и крвожедни за пари извлекуваат се до последно денарче. Тогаш опљачкаа преку 5 милијарди евра, пишуваше Мирка за тоа и Миленко на ТВ посвети доста време да ве едуцира, па плус ја земаа струјата, целата вода за пиење, рудни богатства... па со крадење и препродавање на името, црква, јазик и душите ваши бедни што спиете дома наместо да кревате револуција, ете ви ја сметката во крчмата. 

Заев, едно да ти биде јасно: Свесен си бил што си правел, правиш и што ќе правиш. Уште посвесен треба да бидеш што те чека, затоа што на оние што им го избрка Амбасадорот, тие сега ќе владеат во Европа и светот а Америка ќе стане социјалистичка земја под контрола на Кина. 

Парите се отепувачка, рече некој и направи роман, драма.

Парите ќе те отепат тебе Заев и цело твое поколение.

Затоа, ова со дупката од 2,2 милијарди е играчка и знаеме дека се многу повеќе.

ВРЕМЕТО И ГОСПОД ЌЕ КАЖЕ, А МАКЕДОНИЈА МОРА ДА ОДИ НАПРЕД ПА ДА ЈА ПЉАЧКААТ УШТЕ СТО КАКО ТЕБЕ, НЕМА ДА ВИ УСПЕЕ ДА ЈА УНИШТИТЕ.

НАПРОТИВ, ВЕЧНО ЌЕ ЖИВЕЕ !!! 

АМИН !!! 

 

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (57)

Голем број познати личности од јавниот живот говарат за ликот и делото на Мане Јаковлески. За неко...

Иселеници

News image

ПОЕТСКАТА ПРИКАЗНА ЗА РАДА КРСТЕВСКА – ВИДИНОВСКА (5)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ ...

Култура и туризам

News image

ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (5)

ВЕСТИТЕ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ СПОРЕД ИТАЛИЈАНСКАТА ЛЕГЕНДА

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (21)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.