Среда, 12 Мај 2021   
Александар Џеповски : Ден потоа кога Седат Пекер го купи Заев дома кај него

1Dzeposki

Александар Џеповски

Се разбира тоа е денот како почеток на крајот на Заев и СДС. 

Воедно ќе добиеме одговор колку Калето знаеле или се замешани во овие криминални егзибиции ако се знае дека сите договори, криминали и муќки се пропратени со процент за Стивенсон и Бејли во корист на дипстејот и мед за нив. 

Дали народот Македонски па и цел свет нормални луѓе пијат мастило па не разбираат што значи да ти дојде Пекер дома па да му дадеш пасош со туѓ идентитет како исправен и легален?

1safe1

Пекер не е ништо крив, тој си ја тера работата секаде со рушвет и криминал ама " легален " Премиер со стројници и посредство на Калето, НАТО и ЕУ фатен во криминали до гуша последниве 15 години и давање пасош, идентитет, засолниште и задник под кирија на секој еден криминалец, терорист, манијак и убијци на деца и недолжни војничиња ... е тоа го има само во жална Македонија!!! 

Одговор на сите овие ненормални девијации и глупости се само парите. Но каде одат тие пари ? Рековме кај бившите од Калето, Масоните, дипстејтот и се разбира кај газдата на СДС и неколку блиски околу него а ни морковче за целиот Македонски народ. Но затоа народот како народ ( читај Македонски и заспан целосно ) ама никако да се освести и да крене револуција со голи раце. Сега е време за голема и историска револуција во име на правдата, вистината и мајка Македонија против зулумите и сите неправди специјално последниве 200 години. 

1sedat2

Дали требаше Седат Пекер да седне и да му пукне филмот да ја каже вистината за Црпко и најмизерната влада на цел свет одкога постои планетава?  

Што сакате може да мислите и верувате ама едно е сигурно - ГОСПОД

ПОЛЕКА И НА СВОЈ НАЧИН НИ ЈА КАЖУВА ВИСТИНАТА ОД КОЈА НЕКОИ УПОРНО ЈА НЕГИРААТ А ТОА Е МАКЕДОНИЈА Е ВО РАЦЕТЕ НА  САТАНАТА.  

РЕДНО Е НАРОДОТ ДА СЕ ИЗЈАСНИ КАДЕ Е И СО КОГО И НА КОЈА СТРАНА. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Се додека Заев не одговори за што преговара со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите демократски алатки за спречувањ

Распродавањето, раскрчмувањето и националните порази на Македонија имаат име и презиме, а тоа е Зо...

Историја

News image

Античко-македонски јазик

Античките историчари и хроничари во своите пишани дела известуваат дека античките Македонци говореле...

Иселеници

News image

ЉУБОЈНО - РАСАДНИК НА ВИСОКООБРАЗОВНИ КАДРИ - ДЕЛ III (11)

Од Љубојно потекнуваат околу 150 академски граѓани со ра...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (2) Стариот Град Ерусалим

Мане Јаковлески   Стариот Град Ерусалим Стар Град (Ерусалим) Според хебрејските ракописи, ...

Фељтон

News image

ШТО ПИШУВАЛЕ ТУЃИТЕ АВТОРИ ЗА СЛОВЕНИТЕ НА БАЛКАНОТ? (14)

  “Античкото движење на Словените (Венетите) кон запад и подоцна движењето н...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.