Среда, 17 Ноември 2021   
Александар Џеповски : ЕУ и НАТО на Реџепи ќе смрзнат како кучиња ако Путин не им даде гас

1Dzeposki Александар Џеповски

На Албанците големи идоли и воедно водители и спасители на светот се толку големи и силни што без Путин и Русија има да смрзнат ако не се смилува Путин, ќе ги исечат шумите и за 6 месеци ќе имаат голи планини каде при нормални врнежи ќе се поплават сите градови и населби и со здравје ќе си го носат.

Гасоводот на Русија и големите резерви на нафта големите демократи ЕУ и НАТО не можат да ги украдат и искористат бесплатно како богатствата во Ирак, Либија, Авганистан и други земји каде Америте војуваа и пепел оставија. Франција има 2500 тони злато а нема ни еден рудник но затоа тие им дадоа голема " демократија " на Мали во Африка од каде црпат по 50 тони злато секоја година последниве 120 години а воедно тие немаат ни грам злато во државната банка ама се разбира милиони кила " демократија ".

Каде Англија стапнала, трева не расте - велат старите. Германците направија две светски војни, Белгијанци убиваа масовно црнци во Африка без никаков повод ... ете кратки црти за големите напредни сили на Реџепи и сите Албанци кои веруваат во нив. Едно не знаат Албанците - Америка пропаѓа од сопствена глупост давајќи и на Кина шанса да стане економски супериорна мислејќи дека со пари и богатсвто овие ќе ги уништат. Европа го фаќа патот со Русија и Кина како единствен излез од мат позиција во која се најдоа.

Мора да ги оставиме Албанците и Реџепи да ја дознаат вистината и воедно нивната илузија. Иднината на светот никогаш не била со Америка и Европа гледајќи колку се богати Азија и Македонскиот Полуостров заедно со денешна Турција, се разбира во склоп со Русија. Тоа ЕУ и НАТО го немаат ни 1 % па затоа само прават војни и крадат максимално.

КРАЈОТ НА АМЕРИКА И ЕВРОПА Е БЛИСКУ ПА ЗАТОА СЕ БАРА ПРИЧИНА ЗА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА АМА ОВИЕ ИЗМЕЌАРИТЕ КАКО РЕЏЕПИ, АХМЕТИ И КОМПАНИЈА НЕ РАЗБИРААТ КАДЕ ТОГАШ ЌЕ СЕ КРИЈАТ. НАРОДОТ НЕ ЗАБОРАВА АМА И ГОРНИОТ ИСТО ТАКА. МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА А ДУШМАНИТЕ ВО ПЕКОЛ.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Панде Колемишевски : Заминувањето на Заев, Ципрас и Бојко

Панде Колемишевски : Заминувањето на Заев, Ципрас и Бојко

Историја

News image

Водици или Богојавление

Именден празнуваат: Богдан, (значи даден од Бога) Богдана, Бојан, Богомил (значи мил на Бога) , Јо...

Иселеници

News image

„НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДОСТИГНУВАЊЕ ЗА 2022 ГОДИНА“ НА ОМД ОД ВАШИНГТОН ЗА СЛАВЕ КАТИН

На предлог на претседателот на организацијата „Обединета...

Култура и туризам

News image

ПОЕТСКИ МОЗАИК од поетесата Гордана Димовска како мост за спојување на далечините просторни и бележење на времињата

Поетесата Гордана Димовска својата видлива линија на заинтересирано премостување на далечните прос...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПОБЕДИТЕ НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) ВО ИНДИЈА (18)

Стрелците, кои јавале на коњи, први нападнале и речиси веднаш ги онеспособиле бојн...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.