Коментари
Среда, 03 Октомври 2018 03:13   
Доста веќе со глупости, референдуми и продавање на Македонија

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 03 Октомври 2018 00:46   
Ви недостига експертиза или намерно го потценувате македонскиот народ

rusija

Повеќе...
 
Среда, 03 Октомври 2018 00:36   
Апасиев: Не 80, 120 пратеници да имате, во наредни две години не смеете името да го менувате

10374454 686546614744013 3344629297970735298 nДимитар Апасиев

Абе глеам сите правници станавте, па да ви речам у два збора: Не 80, 120 пратеници да имате, у наредни две години не смеете име да мењате.
Чунки, одлуката на задолжителниот Референдум од 1991 останува во правна сила и важи за сите erga omnes, се додека не се донесе нова референдумска одлука за промена на уставното име.

p.s. „Urbi et orbi“ - и на Небо и на Земја!

#ОставкаИИзбори

 
Понеделник, 01 Октомври 2018 19:51   
Вчера напишавме историја која вечно ќе се раскажува!
39603156 1936533203097240 2421277732831756288 oТања Каракамишева
Повеќе...
 
Четврток, 27 Септември 2018 22:20   
Ќе се откажеме ли самите од себе?

altРисто Никовски

Ќе се откажеме ли самите од себе?

Повеќе...
 
Четврток, 27 Септември 2018 21:40   
Македонија е наша судбина

9Македонска нација

Повеќе...
 
Четврток, 27 Септември 2018 16:00   
Колумна на Слободан Томиќ: ИВАНОВ СО ШАХ МАТ МЕЃУ ВАШИНГТОН И МОСКВА!

slobodan

Колумна на Слободан Томиќ: ИВАНОВ СО ШАХ МАТ МЕЃУ ВАШИНГТОН И МОСКВА!

Повеќе...
 
Четврток, 27 Септември 2018 08:04   
Македонците во најголем дел се за ЕУ и НАТО, но никако не се за промена на името

svekrva1Свекрва

Повеќе...
 
Четврток, 27 Септември 2018 07:51   
Османи, сакаш мир 100 години? Тогаш читај го ова и јави се‘

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 26 Септември 2018 12:28   
Анкетите покажуваат триумфална победа на сенародното движење #Бојкотирам на референдумот на 30-ти
29473119 1505986692847141 8326448020572748386 nАлександар Пандов
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Привремена влада на Македонија – Единство создадена 1880 г.

Привремената влада на Македонија - Единство е политичка институција на народот во Македонија. Владат...

Иселеници

News image

ВОЛИНЦИ ЈА ОДРЖАА ХУМАНИТАРНАТА ВЕЧЕР

Во саботата, на 10-ти ноември, во прекрасните простории од...

Култура и туризам

News image

ИМПРЕСИВНИ ЦРТЕЖИ НА КАРПАТА „ЦРВЕНИЦА“ КАЈ СЕЛОТО ЛОПАТИЦА, ПРИЛЕПСКО

На околу 1 км западно од селото Лопатица, Прилепско, во подножјето на Селечка Планина, јужно од врво...

Фељтон

News image

Александар Македонски (58)

Во наредните продолженија ќе се обидеме преку порталот „Македонска нација“ да го п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.