Коментари
Среда, 15 Август 2018 02:02   
Мртвите, иселените и косовските Албанци ќе гласааат на референдум со благослов од Бејли

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Тој ( Бејли ) насмеан преку наочари ќе не направи националисти и шлам  европски ако се осмелиме и тоа само интимно, мисловно во нас да го критикуваме. 

Повеќе...
 
Среда, 15 Август 2018 02:01   
Бурна есен на Балканот

MN MK
Македонска нација

Во текот на 27 години од својата независност, почнувајќи од Бадинтеровата комисија  Македонија во континуитет добива условени позитивни оценки од меѓународната заедница.

Повеќе...
 
Среда, 08 Август 2018 10:53   
Затоа не идат уше долго… Само ќе треба стоички да ги истрпиме“
alt

Апасиев: Комуњариве уште во првата година стартно почнаа со уцени и закани

Повеќе...
 
Среда, 08 Август 2018 02:03   
Македонскиот народ не е малоумен

svekrva-nova
Свекрва

Политичката каша која ја свари владата на Зоран Заев, во која како миродија ја додаде спогодбата за промена на името до Грција, македонскиот народ тешко може да ја проголта. Македонците својата одвратност, односно размисла, за погубната политика на оваа власт, ја покажаа на прославата на Илинден во Крушево. Тоа можеа да го видат и гостите кои присуствуваа на свечаноста, но и кои учествуваа во подготвувањето на кашата, која сите соседи би ја изеле со сласт, освен самите Македонци.

Повеќе...
 
Среда, 08 Август 2018 02:02   
Името Македонија ни е наследство од нашите претходни генерации!

mane 1
Манојил (Мане) Јаковлески

До кога треба да се толерираат оние кои упорно работат на тоа да не` нема, да ни го срушат достоинството, гордоста и најлошо од се` со своите глупости да и` го валкаат името на нашата Македонија.

Повеќе...
 
Среда, 08 Август 2018 02:01   
Дали е можно Исус да се родил и живеел во Охрид, Македонија?

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Повод за оваа теза да помислиме дека е вистина ни дава се поголемата борба на Американците (каде ѓаволските секти што владеат во сенка) да ни го сменат името. 

Познато е дека Македонија била земја на Боговите и рајот опишан во Библијата е тотално огледало на Македонската убавина. Која е врската на Американците денес и вистината за Исус роден во Охрид и убиен баш во Охрид? 

Повеќе...
 
Вторник, 07 Август 2018 21:13   
МАКЕДОНИЈО! Моја мила татковино, немој да се откажуваш

altЛамбе Арнаудов

ВМРО, чувај ми ја Македонија!

Повеќе...
 
Недела, 05 Август 2018 11:04   
Да прашам, после победата на ВМРО ДПМНЕ на следните парламентарни, каде ќе се криете?

ФАШИЗМОТ НА ЗОРАН ЗАЕВМиленко Неделковски

Повеќе...
 
Петок, 03 Август 2018 18:05   
Костов: Многу сме! Можете ли сите да не уапсите?
alt

Костов: Многу сме! Можете ли сите да не уапсите?

Повеќе...
 
Среда, 01 Август 2018 19:30   
Македонија како комуникациски крстопат претставува опасно „јаболко на раздорот“

svekrva1Свекрва

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Привремена влада на Македонија – Единство создадена 1880 г.

Привремената влада на Македонија - Единство е политичка институција на народот во Македонија. Владат...

Иселеници

News image

ВОЛИНЦИ ЈА ОДРЖАА ХУМАНИТАРНАТА ВЕЧЕР

Во саботата, на 10-ти ноември, во прекрасните простории од...

Култура и туризам

News image

ИМПРЕСИВНИ ЦРТЕЖИ НА КАРПАТА „ЦРВЕНИЦА“ КАЈ СЕЛОТО ЛОПАТИЦА, ПРИЛЕПСКО

На околу 1 км западно од селото Лопатица, Прилепско, во подножјето на Селечка Планина, јужно од врво...

Фељтон

News image

Александар Македонски (58)

Во наредните продолженија ќе се обидеме преку порталот „Македонска нација“ да го п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.