Четврток, 26 Ноември 2020    PDF Печати Е-пошта
Ламбе Арнаудов избран за член на Претседателство на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ

Ламбе Арнаудов избран за член на Претседателство на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ

Во текот на вчерашниот ден доцна навечер заседаваше Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и донесе повеќе кадрови одлуки во насока на реструктуирањето и катарзата која беше најавена од страна на Претседателот Христијан Мицкоски.

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за избор на следниве Претседатели на ОК на ВМРО-ДПМНЕ:

 • Претседател на ОК НОВО СЕЛО – Петар Марков
 • Претседател на ОК СТРУМИЦА – Жан Дрвошанов
 • Претседател на ОК МАВРОВО И РОСТУШЕ – Харис Ибраими
 • Претседател на ОК РАДОВИШ – Ванчо Ристов
 • Претседател на ОК ПРИЛЕП – Дејан Продановски
 • Претседател на ОК БОСИЛОВО – Мито Андонов
 • Претседател на ОК ПЕХЧЕВО – Александар Китански
 • Претседател на ОК БОГДАНЦИ – Марјан Пеев
 • Претседател на ОК КОЧАНИ – Митче Стојков
 • Претседател на ОК ПРОБИШТИП – Марјан Миленковски
 • Претседател на ОК ДОЈРАН – Ѓорѓи Граматиков
 • Претседател на ОК ДЕЛЧЕВО – Сашко Ивановски
 • Претседател на ОК БЕРОВО – Столе Каракутовски

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за избор на Претседателство на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ и тоа следните членови:

 • Мане Јаковлевски
 • Слободан Анастасовски
 • Драган Димишков
 • Љупчо Трпевски
 • Ѓорѓи Илиевски
 • Мирослав Тасевски
 • Драган Василевски
 • Бранко Момировски
 • Ѓорѓи Малковски
 • Живко Ристески
 • Александар Бичиклиски
 • Илија Шаторот
 • Сашо Наковски
 • Златко Милошевски
 • Ламбе Арнаудов
 • Душко Ѓорѓиев
 • Милан Кузев
 • Сашо Дранго
 • Борис Јанев
 • Ванчо Каранфилов
 • Марија Кирова
 • Ристо Ѓоргиев
 • Дејан Цветковски
 • Митко Антовски
 • Симо Илиевски
 • Владо Ѓорески
 • Андон Чибишев

Воедно, Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ разговараше и за актуелната политичка и економска ситуација, при што изрази сериозна загриженост за состојбата во здравството поврзана со Ковид-19 пандемијата, каде што секојдневно има траорни слики со починати од болниците на Венко Филипче, блокадата на Бугарија како резултат на лажните ветувања и пазарџиското однесување на Зоран Заев и распродавањето на државните интереси и државниот капитал, како и лошата состојба во економијата каде што секојдневно се бројат нови отпуштања.

https://ohrid24.mk/

 

Историја

News image

Историски белешки за Мијаците – Св. Јован Претеча (Бигорски) (1)

Во V поглавје од својата „Книга за Мијаците“ (Македонска библиотека No. 12, Софија, 1941), Георги Тр...

Иселеници

News image

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

ДЕМОКРАТИЈА НА АМЕРИКАНСКИ НАЧИН

Култура и туризам

News image

Одење по невестата во Зубовце

Во неделата наутро, младиот девер, со зојачката карта и со тапаните оди да ги покани кумот и старосв...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (56)

ЗНАЧЕЊЕ НА ПОИМИТЕ „ХЕЛЕНИЗАМ“ И „МАКЕДОНИЗАМ“

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.