Коментари
Среда, 30 Септември 2020 01:00   
Манојил Мане Јаковлески: Бугарија прави голема грешка кон македонскиот народ

 1Mane11

Манојил Мане Јаковлески: Бугарија прави голема грешка кон македонскиот народ

Повеќе...
 
Среда, 30 Септември 2020 01:00   
Конечно јасно и гласно да кажеме, нема да дозволиме да ни ги уништат корените

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 30 Септември 2020 01:00   
Македонскиот народ мора да биде единствен за да ги продолжи светите идеали на нашите претци

1Dzeposki

Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 30 Септември 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 86
1martin1СТУДЕНИ ВЕТРИШТА ОД СЕВЕРОТ 
 
Повеќе...
 
Среда, 30 Септември 2020 01:00   
Прилеп запоставен град од актуелната власт

1 rubin jovanoski

Довчерашниот пратеник од редовите на СДСМ и некогашен кандидат за градоначалник во градот под Марковите Кули нарцисоидната личност Хари Локвенец “тргна“ по стапките на некогашното вмровче, а сега вицепремиер за надворешни работи Никола Димитров кој без “срам и перде“ си додели стипендија за својата ќерка за студирање во странство.

Повеќе...
 
Вторник, 29 Септември 2020 18:03   
АНГЕЛОВСКИ: Светот гори, Заев се чешла во берберницата на Груби

АНГЕЛОВСКИ: Светот гори, Заев се чешла во берберницата на Груби

Страшо АНГЕЛОВСКИ
Повеќе...
 
Среда, 23 Септември 2020 01:00   
Проклети биле предавниците – својот народ што го продале!

makedonska-nacija-logo-90
Македонска нација

Многумина владетели низ вековите се обидувале да ја достигнат славата на Филип, Александар и древните Македонци. Меѓутоа ниту еден владател, ниту една империја до денешен ден не успеела да ги достигне успесите на Македонците, чије име ќе остане за векови запишано во Библијата. Оттука не треба да не чудат обидите низ историјата да се присвои македонското културно наследство или да се избрише македонското име од картата на светот.

Повеќе...
 
Среда, 23 Септември 2020 01:00   
Ламбе Арнаудов: Пресметката помеѓу Гоце и Тито во „ОК“ Собранието на Република Македонија на 08-01-1991

1lambe-arnaudov

Ламбе Арнаудов: Пресметката помеѓу Гоце и Тито во „ОК“ Собранието на Република Македонија на 08-01-1991

Повеќе...
 
Среда, 23 Септември 2020 01:00   
Александар Џеповски: Колку стотици илјади години е стара Македонија?

1Dzeposki

Александар Џеповски: Колку стотици илјади години е стара Македонија?

Повеќе...
 
Среда, 23 Септември 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 85

1martin1 ВО МАКЕДОНИЈА ВЛАДЕЕ КРИМИ-ДИКТАТУРА

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Сузана Сурловски: БУГАРИЈА ПОВТОРНО СО НЕГИРАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА

Сузана Сурловски: БУГАРИЈА ПОВТОРНО СО НЕГИРАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА

Историја

News image

Една земја на југот ќе се покаже како многу важна!

Ова пророштво потекнува од 17 век, негов автор е еден германски свештеник, а сега е објавено во...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА - ОА (4)

За одбележување е тоа што во 2020 година се навршија ...

Култура и туризам

News image

Чувај ја верата и никогаш немој да ми го заборавиш мојот манастир

ВО ТЕТОВСКО – ГОСТИВАРСКАТА ЕПАРХИЈА ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ НОВИОТ БРОЈ НА ЕПАХИСКОТО СПИСАНИЕ “ОГЛЕДАЛО“

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (40)

БОРБАТА КАЈ АДА КРЧЕДИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.