Коментари
Среда, 06 Декември 2023 02:00   
Убиството на Вања ја потресе Македонија

1svekrvaСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 06 Декември 2023 02:00   
ЗА ДВОЈНОТО ЅВЕРСКО УБИСТВО, ЗА ИЗБОРИТЕ И НАШИНКИТЕ ВО ГАЗА

1martin1

М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, поранешен м инистер и амбасадор

Повеќе...
 
Среда, 06 Декември 2023 02:00   
Александар Џепповски: До кога светот а посебно Македонија ќе гледа лаги, фалсификати и неправди?
 1Dzepovski1 Александар Џепповски
Повеќе...
 
Среда, 29 Ноември 2023 02:00   
СДС од 1990 година до денес нема направено ништо добро за македонскиот народ

1svekrva Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 29 Ноември 2023 02:00   
Ламбе Арнаудов: Да ти се многу години “Кади Баба“ Кацарска во пеколот што сама си го подготви

1 Lambe Ламбе Арнаудов

Повеќе...
 
Среда, 29 Ноември 2023 02:00   
ПОВОД - МИНИСТЕРСКИОТ САМИТ ВО СКОПЈЕ: ГРАДОТ ТРЕБА ДА СЕ САКА ГРАДОНАЧЕЛНИЧКЕ АРСОВСКА

1martin1

М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасаодор

Повеќе...
 
Среда, 29 Ноември 2023 02:00   
Александар Џеповски: Писмата и изјавите на Апостол Павле ги сменија а камоли писмата на Гоце и сите други Македонци
1Dzepovski1
 
Александар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 22 Ноември 2023 02:00   
Бугарско толкување на историјата од почетокот на османскиот период

1svekrva Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 22 Ноември 2023 02:00   
Победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на следните парламентарни и претседателски избори, се спасот за Македонија од оваа некадарна влада

                                    1Mane 3

Камбаните во цела Македонија повторно бијат за нови „Илинденци“ кои ќе го продолжат аманетот на своите предци, да ја продолжат завршната битка за зачувување на идентитетот.

Повеќе...
 
Среда, 22 Ноември 2023 02:00   
СПИЈТЕ МИРНО - ДОАЃА И ЛАВРОВ
1martin1
 
Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
 
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

До 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – Охрид и експресните патишта

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт до 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – О...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.