Коментари
Среда, 27 Јануари 2021 02:00   
Мартин Тренески: ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 103
1martin1 Мартин Тренески
 
Повеќе...
 
Среда, 27 Јануари 2021 02:00   
Марија Емилија Кукубајска ЛАГАТА Е МРТВА, ДА ЖИВЕЕ ЛАГАТА!?

1emili11 1emili22

„За моето назначување, се заложи најмногу господин Михаиљ Македонски, затоа што сум роден Македонец и службата ја терам на Македонски. Од бога било пишано моето отчество Македонија да страда од Грците, па тие и денеска не им даваат мир, иако сите знаат дека Македонија била постара држава од нивното Кралство“. (запишано од Поп Димитрија, Kривопаланечкo, 1848)

Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2021 08:34   
Марија Емилија Кукубајска: И ВО ВОДАТА - СВЕТА МОЌ

1emili1903

Руска икона, 18 в., с. Селженица, Твер

Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2021 02:00   
Мане Јаковлески: ЗОШТО “МАКЕДОНСКА НАЦИЈА“ 2009 година

50-godini

Педесет  години од печатењето на првиот  број на  „Македонска нација“

Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2021 02:00   
Свекрва: Настаните во Вевчани, најава за распад на ненародниот режим!

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 102 : СТРУШКИОТ МЕНГЕЛЕ
1martin1 СТРУШКИОТ МЕНГЕЛЕ 
 
Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2021 02:00   
Александар Џеповски: Вевчани вреди колку цела Македонија
1Dzeposki Александар Џеповски
 
Повеќе...
 
Недела, 17 Јануари 2021 19:52   
Ламбе Арнаудов: Заев и Пендаровски ВИЕ ГО ЗАПАЛИВТЕ бугарското знаме

1 Lambe

Ламбе Арнаудов: Заев и Пендаровски ВИЕ ГО ЗАПАЛИВТЕ бугарското знаме

Повеќе...
 
Среда, 13 Јануари 2021 08:36   
Рубично Видое Јованоски: Да му се каже вистината на тутунарите

1 rubin jovanoski

Ова е период од годината кога тутуноберачите кои во текот на летото се по нивите за собирање на тутунот сега истиот го подготвуваат  за продажба во откупните тутунски компании.

Повеќе...
 
Среда, 13 Јануари 2021 02:00   
Свекрва: Браќа Македонци не се предавајте!

1ab

Свекрва: Дволичникот го остава својот другар во невоља и е готов на предавство заради лични интереси 

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Иселување на македонците во прекуокеанските земји

Треба да се спомене и фактот дека меѓу двете светски војни од Егејска Македонија поради големата тор...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (7)

СРЕДБА СО ТВРДОМИР СТАМЕВСКИ – ПОЧИТУВАНИОТ ТАТКО И ДЕДО...

Култура и туризам

News image

Приказни за кириличното писмо

Како јата птици зборовите летаат и ги разнесуваат мислите и пораките на луѓето. Тоа што е напишано о...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (61)

ОРИГИНАЛНОСТ НА МИТОЛОГИЈАТА НА БАЛКАНОТ, НЕЈЗИНО ПОТЕКЛО И ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАЃАЊЕТО НА...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.