Коментари
Среда, 11 Октомври 2023 10:56   
Ламбе Арнаудов: Светците на светлината веќе маршираат низ Македонија

1 Lambe Ламбе Арнаудов

Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 02:00   
11 октомври и автономистот Методија Андонов-Ченто

Tihomir_Karanfilov
Тихомир Каранфилов

„Методија Андонов-Ченто, по занимање крчмар, во минатото бил познат како автономист, мошне борбена натура, и земал учество во македонските борби, кои често ги водел заедно со комунистите, поради што бил обележен од српската полиција како комунист, сега дава изглед дека е приопштен кон бугарската држава, но се` уште не може наполно да му се верува“ – пишува во својот извештај од 28 јуни 1941 година обласниот полициски началник во Битола до директорот на бугарската полиција.

Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 02:00   
11 ОКТОМВРИ - ВЕЧЕН ПРАЗНИК НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА И ВО ИСЕЛЕНИШТВОТО

1slavek1 СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 02:00   
Честит 11 Октомври - Денот на народното востание на македонскиот народ

1svekrva Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 02:00   
МОЖНА ЛИ Е СУДСКА РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ДРАГАН БОГДАНОВСКИ

1Kire Кире Кипроски

Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 02:00   
Александар Џеповски: Прво ковид, па Украина, сега Израел а утре Балканот
1Dzepovski1
 
Александар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 04 Октомври 2023 02:00   
Ламбе Арнаудов: Европскиот консензус пандан за едноумие

1 Lambe Ламбе Арнаудов

Повеќе...
 
Среда, 04 Октомври 2023 02:00   
ВМРО-ДПМНЕ не е ниту пробугарско, просрпско, прогрчко, ВМРО-ДПМНЕ е промакедонско, било и ќе биде

1svekrva Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 04 Октомври 2023 02:00   
Во ОН да покренеме суд против, Бугарија, Грција и Западот за лаги, фалсификати и геноцид врз Македонија

1Aleksandar-Dzepovski1 Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 04 Октомври 2023 02:00   
ВАЖНО Е да се обединиме против лошото владеење!

1vmro 13

Македонија се наоѓа на крстосница, а изборот е повеќе од јасен: или ќе продолжи бездушната апатија која како вртлог ги влече луѓето кон дното или ќе ги промениме работите.,Македонија и граѓанинот губат на секое поле.

Власта го понижува секој еден граѓанин со цел да наметне слика дека ништо не зависи од народот.

Власта се плаши од народот, зошто знае дека тој е суверен и единствен кој одлучува за Македонија.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

До 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – Охрид и експресните патишта

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт до 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – О...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.