Коментари
Среда, 04 Октомври 2023 02:00   
Обраќање на Мане Јаковлески на втората годишна конференција на Унија на Ветерани

1 2

Почитуван Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Пр. Др.Христијан Мицкоски, Почитуван Генерален секретар Ѓорѓија Сајковски, Почитувани членови на ИК, ЦК, ОК, УМС, УЖ, Патриотски институт, Почитувани Пратеници, градоначалници, поздрав и до нашите браќа и сестри во Дијасората и Пиринска, Егејска и до нашите браќа и сестри во делот во Албанија, поздрав и до Уставобранителите кои сеуште неправедно лежат во затвор.

Повеќе...
 
Среда, 27 Септември 2023 18:29   
Еколошки „лажњаци“… и други

1vikto9

Знаете што е „лажњак“ по скопски? Оној дел што го ставате во колата за да го измамите алармот дека не сте го врзале на себе безбедносниот ремен. А, тој „лажњак“ ве прави потенцијална жртва во сообраќајот. Таков тип на „лажњаци“ се и еколошките активисти кои велат „СТОП за рудници на смртта“. Впрочем во претходната колумна ги нареков „Зелена Мафија“. Зошто? Бидејки се поопасни, ама не и искрени во делувањето како љубителите на животните.

Повеќе...
 
Среда, 27 Септември 2023 09:06   
Кренете глава Македонци

1DOOM Македонска нација

 

Дојде часот кога секој Македонец треба да застане во првите редови во одбрана на името, идентитетот, јазикот, во одбрана на демократијата, за да ја зачуваме слободата и не станеме граѓани од втор ред во својата земја.

Повеќе...
 
Среда, 27 Септември 2023 08:53   
Бугарија халуцинира Бугари во Албанија

1Aleksandar-Dzepovski1 Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 27 Септември 2023 02:00   
Членството на ВМРО ДПМНЕ сплотено како никогаш досега!

1svekrva Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 20 Септември 2023 02:00   
Македонскиот народ верува во Христајан Мицковски и во пратениците на ВМРО ДПМНЕ
1svekrva Свекрва
 
Повеќе...
 
Среда, 20 Септември 2023 02:00   
Александар Џеповски: Бугарија а не Америка избрка три дипломати и едно свештено лице од Македонија

1Dzepovski1 Александар Џеповски

Повеќе...
 
Петок, 15 Септември 2023 08:50   
Ламбе Арнаудов: ЧОВЕКУ! СО МАКЕДОНИЈА СИ СÉ БЕЗ МАКЕДОНИЈА СИ НИШТО!

1 Lambe Ламбе Арнаудов

Повеќе...
 
Среда, 13 Септември 2023 02:00   
Власта на СДС и ДУИ на душа носи многу животи

1svekrva Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 13 Септември 2023 02:00   
Митовите за Аспарух и бугарските царства се адути за Бугарите да не влезат во Македонскиот устав
1Dzepovski1 Александар Џеповски
 
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

До 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – Охрид и експресните патишта

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт до 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – О...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.