Коментари
Среда, 10 Февруари 2021 02:00   
Свекрва : Ако една земја е несреќна и другите ќе бидат несреќни

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 10 Февруари 2021 02:00   
Мартин ТРЕНЕВСКИ : ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 105

1martin1 НЕ БИЛО ТАКА

Повеќе...
 
Среда, 10 Февруари 2021 02:00   
Александар Џеповски : НЕ ИМ ПРОСТУВАЈ БОЖЕ, ЗНААТ ДОБРО ШТО ПРАВАТ

1Dzeposki

Александар Џеповски : Ако Гоце е Бугар, тогаш Путин е Германец, Шекспир Француз, Колумбо Мексиканец... и така уште милијарда луѓе како и милиони познати историски личности од памтивек па до 1945. Тоа е наша судбина да се расправаме за вакви глупости со неразбрани " комшии ". 

Повеќе...
 
Среда, 03 Февруари 2021 02:00   
Александар Џеповски : Како тоа ние измислени од 1945 а тие напатени души "староседелци" ?

1Dzeposki Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 03 Февруари 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 104

1martin1 МАКЕДОНИЈА ГО ПРОБИ ДНОТО 

Повеќе...
 
Среда, 03 Февруари 2021 02:00   
Цанков: „Македонското прашање и Балканскиот сојуз“

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Четврток, 28 Јануари 2021 14:30   
Страшо Ангеловски: Наместо уставна, Македонија – „прилагодлива“ држава

1straso

Страшо Ангеловски: Наместо уставна, Македонија – „прилагодлива“ држава

Повеќе...
 
Среда, 27 Јануари 2021 02:00   
Рубинчо Видое Јованоски : Здравствени мерки со два аршина

1 rubin jovanoski

Коронавирусот (КОВИД 19) во нашата земја приближно опстојува една година каде катадневно здравствените резултати од министерството за здравство и Центарот за јавно здравје се крајно загрижувачки со голем број на заразени лица и за жал преку 2500 починати пациенти.

Повеќе...
 
Среда, 27 Јануари 2021 02:00   
Свекрва: Власта мора да го има на прво место здравјето на населението!

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 27 Јануари 2021 02:00   
Александар Џеповски: Пописот е како народната на нероден Петко капа му кројат
1Dzeposki Александар Џеповски
 
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Иселување на македонците во прекуокеанските земји

Треба да се спомене и фактот дека меѓу двете светски војни од Егејска Македонија поради големата тор...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (7)

СРЕДБА СО ТВРДОМИР СТАМЕВСКИ – ПОЧИТУВАНИОТ ТАТКО И ДЕДО...

Култура и туризам

News image

Приказни за кириличното писмо

Како јата птици зборовите летаат и ги разнесуваат мислите и пораките на луѓето. Тоа што е напишано о...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (61)

ОРИГИНАЛНОСТ НА МИТОЛОГИЈАТА НА БАЛКАНОТ, НЕЈЗИНО ПОТЕКЛО И ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАЃАЊЕТО НА...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.