Коментари
Среда, 13 Јануари 2021 02:00   
Мартин ТРЕНЕВСКИ: ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 101
1martin1
 
ЗАВРШИ ВРЕМЕТО НА МАЛТРЕТРАЊЕ, МАКЕДОНИЈА Е СУВЕРЕНА ДРЖАВА 
 
Повеќе...
 
Среда, 13 Јануари 2021 02:00   
Александар Џеповски: Дали Трамп го најави крајот на Америка?
1Dzeposki
 
Александар Џеповски: Дали Трамп го најави крајот на Америка?
 
Повеќе...
 
Среда, 13 Јануари 2021 02:00   
Марија Емилија Кукубајска: СВ. ВАСИЛИЕ, 4 век, ГРЕГОРИЈАНСКА НОВА ГОДИНА, 16 век, ВАСИЛИЦА 21 век

1 Vasilij

Фреска на Св. Василиј, катедрала Св. Софија (1035-1056), Охрид

Повеќе...
 
Среда, 06 Јануари 2021 08:20   
БЕБЕТО ИСУС, ВЕЧНОСТА, МОЛИТВИТЕ... КОВИД

1isus

 

Повеќе...
 
Среда, 06 Јануари 2021 02:00   
Александар Џеповски: ДО КОГА БРАЌА МАКЕДОНЦИ ЌЕ ДОЗВОЛУВАТЕ ДА СЕ ИГРА ЃАВОЛОТ СО ВАС?

1Dzeposki Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 06 Јануари 2021 02:00   
Македонска нација: Манифест за обединување на цела Македонија во една држава

1doom Македонска нација

Повеќе...
 
Среда, 06 Јануари 2021 02:00   
Ветото на Бугарија остава простор за влез на трети страни во мекиот стомак на Европа!

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 06 Јануари 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 100

1martin1

М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор

Повеќе...
 
Среда, 30 Декември 2020 02:00   
Слатките звуци на македонскиот јазик

 

1doom Македонска нација

Повеќе...
 
Среда, 30 Декември 2020 02:00   
Македонска нација ви посакува Среќна Нова 2021 година

 

1nova

Во Македонија 2020 година ќе биде запаметена по пандемијата на корона вирусот, големиот број на заболени и починати лица, пад на еконимијата, зголемување на невработенста и ветото на Бугарија за почетокот на преговори на земјата за членство во ЕУ. Годинава измина брзо, во страв што ќе ни донесе иднината под ова некадарно раководство на СДС.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Иселување на македонците во прекуокеанските земји

Треба да се спомене и фактот дека меѓу двете светски војни од Егејска Македонија поради големата тор...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (7)

СРЕДБА СО ТВРДОМИР СТАМЕВСКИ – ПОЧИТУВАНИОТ ТАТКО И ДЕДО...

Култура и туризам

News image

Приказни за кириличното писмо

Како јата птици зборовите летаат и ги разнесуваат мислите и пораките на луѓето. Тоа што е напишано о...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (61)

ОРИГИНАЛНОСТ НА МИТОЛОГИЈАТА НА БАЛКАНОТ, НЕЈЗИНО ПОТЕКЛО И ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАЃАЊЕТО НА...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.