Четврток, 06 Јуни 2019   
ОГРОМНА ПОЧИТ ЗА СИТЕ БРАЌА И СЕСТРИ МАКЕДОНЦИ КОИ ОДРЖАА ЛЕКЦИЈА КАКО СЕ САКА МАКЕДОНИЈА

62186366 10206261158644231 4656758839750688768 nЃорѓија Џорџ Атанасоски:Писмена реакција за навредливиот коментар на Заев за Македонските навивачи

ЗАЕВ ЗАСРАМИ СЕ! ПОВЕЌЕ ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ МАКЕДОНЦИ КОИ ИЗВИКУВАА „МАКЕДОНИЈА -НИКОГАШ СЕВЕРНА“, НЕ СЕ И НЕ МОЖАТ ДА БИДАТ ВАРВАРИ И НАЦИОНАЛИСТИ ЗОШТО СИ ЈА БРАНАТ ТАТКОВИНАТА ОД ПРЕДАВНИЦИТЕ!

61625025 2173517789436262 3907976315835252736 nЗошто немакедонската Влада и нејзините подржувачи никогаш не ги нарекоа варвари навивачите на Косовски и Албански клубови кои го палеја Македонското знаме и скандираа дека доаѓа крајот на Македонија? Каде е Заев да реагира на ист начин што ДУИ протестираше за пресудата од 19 години затвор на убијците на Никола Саздовски само затоа што се Албанци? Зошто за Заев не е варварство кога ДУИ славеше што на обвинетите во „Монструм“ им дозволија да се бранат од слобода? Зошто ниту еден функционер на СДСМ не реагираше што Талат Џафери во Косово прими врамена карта на голема Албанија и се заблагодаруваше? Зошто никој не побара објаснување каква е таа Унија на Албански Општини од регионот чиј домаќин беше Теута Арифи во Тетово?

ОГРОМНА ПОЧИТ ЗА СИТЕ БРАЌА И СЕСТРИ МАКЕДОНЦИ КОИ ОДРЖАА ЛЕКЦИЈА КАКО СЕ САКА МАКЕДОНИЈА И НАШАТА ДРЕВНА ИСТОРИЈА!

НЕМАКЕДОНСКАТА ВЛАДА Е ИСПЛАШЕНА! ПРОСЛАВАТА НА ЕВРОПСКАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА НА ВАРДАР БЕШЕ НИВНО СООЧУВАЊЕ СО РЕАЛНОСТА! ТИЕ ДО ПРЕД НЕКОЈ ДЕН СЕ ЛАЖЕА ДЕКА МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА ЌЕ ГИ ПРИФАТИ ПРЕДАВСТВАТА СО БУГАРИЈА И ГРЦИЈА! АМА ПУСТИТЕ СЕ ИЗЛАЖАА И ТОА ГАДНО! ИЗРОДИТЕ ЌЕ БИДАТ ТЕШКО ПОРАЗЕНИ!

ВЕЕЊЕТО НА СИМБОЛИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА ДИНАСТИЈА Е СИЛНА ПОРАКА! СО НИТУ ЕДЕН ПРЕДАВНИЧКИ АКТ НА МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА И СЕ ЗАБРАНИ ДА ГО СЛАВИ ДРЕВНОТО МАКЕДОНСКО СОНЦЕ ОД КУТЛЕШ! НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ СМЕ КАКО ПИРЕЈ, ТОГАШ КОГА НИ Е НАЈТЕШКО СТАНУВАМЕ И ТРГНУВАМЕ СИЛНО И НЕЗАДРЖЛИВО НАПРЕД! СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО ЌЕ СИ ВРАТИМЕ НАЗАД! МАКЕДОНСКАТА ДИНАСТИЈА ЌЕ БИДЕ ВОЗБНОВЕНА СО СИТЕ НАЦИОНАЛНИ АТРИБУТИ!

НИКОГАШ СЕВЕРНА, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!

58265495 374998899753823 7717506857350201344 n

МАКЕДОНСКА АЛИЈАНСА
Претседател,Ѓорѓија Џорџ Атанасоски

 

На прво место

News image

Зоран Заев и СДСМ лажеа во минатото лажат и сега

Заев и СДСМ откако не успеаја да добијат датум за преговори шират лажни вести и ја манипулираат ја...

Историја

News image

ВИКИЛИКС ОБЈАВИ ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНИ ИНФОРМАЦИИ ШТО НЕ СМЕ ГИ УЧЕЛЕ ВО НИЕДНА ИСТОРИЈА!

ВИКИЛИКС ОБЈАВИ ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНИ ИНФОРМАЦИИ ШТО НЕ СМЕ ГИ УЧЕЛЕ ВО НИЕДНА ИСТОРИЈА!

Иселеници

News image

ПОЧИНА ПАТРИОТОТ СЕРГИЈА СЕКУЛОСКИ

По подолго боледување на 15.11.2019 година прекрати да ч...

Култура и туризам

News image

ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (17)

ЕВРЕИТЕ, ИЗРАЕЛ И ХОЛОКАУСТОТ

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (36)

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АНТИЧКИОТ МИТОЛОШКИ СИСТЕМ НА БАЛКАНОТ – II ДЕЛ 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.