Среда, 30 Септември 2020   
Македонскиот народ мора да биде единствен за да ги продолжи светите идеали на нашите претци

1Dzeposki

Александар Џеповски

Зоран Заев и врхушката на СДС, ставајќи се во служба на странски центри на моќ ги загрозија националните интереси на македонскиот народ и држава. Тие апсат некогашни министри,  членови на Македонски Патриотски Здруженија само затоа што ја сакаат и се чуствуваат Македонци.

120423635

Гордана Јанкулоска е жртва на политички реваншизам, осудена за Мерцедес во кој ниту еднаш не се возела. Едно малечко детенце останува да расте без својата мајка.

На Заев мора некој да му застане на патот. Треба да се спречи бесмисленото апсење на синовите на Македонија и да го спречи “леењето на братска крв“ предизвикана од владеењето на врхушката на СДС, зошто Македонците не се компири и пиперки кои лесно се сеат и за едно лето ќе изникнат.

Борбата е внатре среде македонското население – таму каде што треба секогаш да бидат насочени нашите усилби и мисли. Патриотите мора да се обединат, за да се спречат ударите на Заев, за кого одамна Македонија не постои.

Но, за да се направи сето тоа, Македонскиот народ мора да биде единствен за да ги продолжи светите идеали на нашите претци. Затоа што нашето единство денес како и многупати досега е историска потреба, затоа што само на тој начин сплотени околу заедничките национални и државни интереси можеме да продолжиме да градиме демократска, модерна и слободна македонска држава, која ќе биде почитувана и уважувана од сите народи и држави во светот. Македонскиот народ и чесните граѓани одамна го заслужуваат тоа.

Конечно јасно и гласно да кажеме, нема да дозволиме да ни ги уништат корените, да не обезличат, посрамат и понижат.

Заради сето ова, гордо и со крената глава да кажеме: Доста е!

Вечна да е Македонија!

АМИН!

 

На прво место

News image

Падот на западнохристијанската цивилизација

Инквизиција, од латинскиот збор Inaqusittio, што значи – иследување, претставувала група н...

Историја

News image

Владетелите на Македонија

Сите познати и образувани луѓе во вековите пред Христа пишувале за македонската историја и за Македо...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ОД КИСЛЕВ – МЕСЕЦ ОД ЕВРЕЈСКИОТ КАЛЕНДАР - ДО ЗБОРОТ КРШТЕВАЊЕ (21)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, збо...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (44)

ТРОЈАНСКАТА ВОЈНА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.