Среда, 28 Октомври 2020   
Александар Џеповски: Зошто Бугарите ќе ја изгубат борбата со Македонија и историјата

1DzeposkiАлександар Џеповски

Причини има илјадници но една е навистина голема и апсолутно не може никој да ја победи. 

Нашите родители и прадедовци никогаш како и нивните родители и прадедовци па се така до неповрат и назад никогаш, ама апсолутно никогаш не се чуствувале Бугари или некој им го рекол тоа. На сето ова се надоврзува и еден факт дека името, нација, држава или кралство (за царство и да не збориме) не постои се до 1878 како Кнежество Бугарија со доведен Германски Принц како и 1908 кога се создава Бугарската држава. Сто и кусур години еве ги тука некаде и преставува кратко време за перење мозок и играње дрндупки со интелегенцијата на Македонците и вистината. 

Да одиме сега спротивно на нивни терен, милиони " бугари " признаваат дека потеклото им е од Македонија те Беломорска или Вардарска, сеедно тоа е само Македонија ... нивните татковци и дедовци се затекнале таму или побегнале таму своевремено и преку перење мозок и ќотек изјавуваат дека се Македонци ама види чудо бугарски Македонци. 

Името Бугарија ќе постои додека Западот дава пари и благодет со цел да го покрие геноцидот против Македонците што тие истите самонаречени западњаци составени од Илуминати, Масони, Језуити, Хазари, Католици ... и се така по список, еден ден не изченат и економски пропаднат. Тогаш, тие истите тие големи бугари што сега не негираат, ќе се завртат како Кинези, Индијци или Африканци во зависност кој ќе владее а највероватно ќе бидат и поголеми Руси од самите Руси, историјата е сведок голем за оваа аномалија. 

На крај, мора да се надоврземе како капак на нивните глупи желби и барања е барањето Македонија да признае дека ги транспортирала сите Евреи во логори во времето на Хитлер. Иако нивниот им цар Борис е учкур и гаќи со Хитлер во тоа време, мислат дека можат да си играат мајтап со нас, целиот свет и посебно Евеите. 

Поради сето ова и особено последново кажано така директно и инкогнито, може да очекуваме најскоро злосторство и казна за Бугарија и тоа од никој друг туку од Германците за да се извадат малку кај Евреите, со самиот факт дека Германците ја создадоа Бугарија прв пат како што рековме во 1878. НЕКА МУ ЈА МИСЛАТ СЕГА ЗА ИСТОРИЈАТА ОД КИРИЛ И МЕТОДИ ПА СЕ ДО ГОЦЕ, ГОСПОД КАЖУВА НИКАКО ТИЕ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Ламбе Арнаудов избран за член на Претседателство на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ

Ламбе Арнаудов избран за член на Претседателство на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ

Историја

News image

Извештај за бомбашките напади на Солун во американскиот весник „The St. Louis Republic“ од 9 август 1903 година

„Сцена на улица во Солун веднаш по поставувањето динамит на Отоманската банка. Овој криминал, како п...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФИЈАТА „СЕМЕЈСТВОТО ВИДИНОВСКИ“ ОД ТОРОНТО

Во издание на Книгоиздателството „Македонска искра“ од Ско...

Култура и туризам

News image

ОД ИЗРАЗОТ МЕСИЈА – ПОМАЗАНИК – ДО ИЗРАЗОТ МУЗИКА (25)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, з...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (48)

„ЕВГЕНИКА“ ВО СПАРТА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.