Среда, 10 Февруари 2021   
Александар Џеповски : НЕ ИМ ПРОСТУВАЈ БОЖЕ, ЗНААТ ДОБРО ШТО ПРАВАТ

1Dzeposki

Александар Џеповски : Ако Гоце е Бугар, тогаш Путин е Германец, Шекспир Француз, Колумбо Мексиканец... и така уште милијарда луѓе како и милиони познати историски личности од памтивек па до 1945. Тоа е наша судбина да се расправаме за вакви глупости со неразбрани " комшии ". 

Новокомпонираните источни мозоци не разбираат дека секој еден може да работи што сака, каде сака и ако биде учител или професор на странски јазик дека нема никакви допирни точки националноста со професијата.

Зошто овие глупости Европа и светот ги трпи ? 

Исто така Ангел Џамбаски како европратеник дава лажни објави и фалсификува историја дека Кукуш бил Бугарски град. Тој спомнува и тоа дека фамилијата на Гоце била " бугарска ", Гоце бил Бугар затоа што учел во Бугарска Гимназија  и бил учител во бугарска школа ... 

Од Отоманската окупација во 15 век, патем крвно поврзани со Хазарите кои од тогаш па до денес го бришат Македонското име и историја, се наметнува прашање дали Гоце и сите Македонци имале шанса да учат на Македонски ? Ете зошто ВМРО се роди а не БМРО. 

Колку фалсификувани " битолски плочи " се направени а сите историски и вистински споменици како доказ за постоење на Македонија се уништени и скриени? Требаше да не уништат и избришат ама нешто не им оди од рака па да се треснат од земја и нема да им успее никогаш. 

Дали Путин што живееше и работеше во Германија па го знае перфектно и Германскиот јазик, дали го прави  сето тоа да биде Германец? 

ИМА ЛИ ГОСПОД ДА ИМ ДАДЕ МАЛКУ АКАЛ НА ИЗРОДИТЕ ИСТОЧНИ И ДА НЕ ЖИВЕАТ ВО ИЛУЗИИ МЕГАЛОМАНСКИ ?

ЗНАЕМЕ ДЕКА ПОРАДИ  ТАТАРИСТАН И НИВНАТА БЛИСКОСТ СО ХАЗАРИТЕ ИМААТ ПРИВИЛЕГИИ ДА БИДАТ ФАШИСТИЧКИ РАСПОЛОЖЕНИ АМА ГО ПРЕТЕРАА ЕПТЕН.

СЕ ГУБАТ СИРОМАШКИТЕ ТИЕ И ОМРАЗАТА НА МАКЕДОНЕЦОТ Е НА НАЈГОЛЕМО НИВО. НЕ ИМ ПРОСТУВАЈ БОЖЕ, ЗНААТ ДОБРО ШТО ПРАВАТ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

Историја

News image

Иселување на македонците во прекуокеанските земји

Треба да се спомене и фактот дека меѓу двете светски војни од Егејска Македонија поради големата тор...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (7)

СРЕДБА СО ТВРДОМИР СТАМЕВСКИ – ПОЧИТУВАНИОТ ТАТКО И ДЕДО...

Култура и туризам

News image

Приказни за кириличното писмо

Како јата птици зборовите летаат и ги разнесуваат мислите и пораките на луѓето. Тоа што е напишано о...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (61)

ОРИГИНАЛНОСТ НА МИТОЛОГИЈАТА НА БАЛКАНОТ, НЕЈЗИНО ПОТЕКЛО И ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАЃАЊЕТО НА...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.