Среда, 17 Февруари 2021   
Александар Џеповски: Вучиќ им докажа на Бугарите кој е побратски народ со Македонија

1Dzeposki Александар Џеповски

 
Ова е една голема шлаканица на источните " браќа " за век и векови. 
 
Кога е потребно, се подава рака и тоа како на брат. Не е важно колку и како туку во прави моменти и ситуации и со полно срце. 
 
Затоа Борисов, Захариева и Каракачанов нека се покријат некаде и нека не се појавуваат. Одамна се прочитани и го докажаа тоа. Нивната " дарежливост " на бугарски пасоши кои Македонците е тотално политичка и злобна "помош" која ќе заврши во клозет. 
 
Како што Македонците зеле бугарски пасоши за да одат по Европа за парче леб кое Заев им го одзема од уста, така истите тие Македонци скоро еден ден ќе ги употребат јавно како тоалетна хартија и ќе се смеат саркастично кој во овој случај излегол поголема будала ??? 
 
Да се вратиме на Вучиќ и да му заблагодариме со цело срце што во овие тешки моменти прв подава рака на Македонците, алал да му е. 
 
Во исто време тој ја преставува Србија како братски народ и вистина е дека Македонците и Србите се 85 % генетски идентични со доказ. Дали Србите не имаат малтретирано како другите "комшии? Никој не може ни за малиот прст да им се фати и тука нема дилема околу тоа. 
 
До кога Бугарите ќе се прават на Тошо и ќе ги присвојуваат сите Македонци и личности а воедно и територијата наша, историја и се друго ? 
 
Едно е сигурно - МАКЕДОНЕЦОТ И ГОСПОД ГЛЕДААТ И ПОМНАТ. ЗА ДОБРО СО ПОГОЛЕМО ДОБРО ЌЕ ВРАТИМЕ. 
ЗА ЛОШО НЕМА ДА ИМ ВРАТИМЕ СО ЛОШО, САМО ЌЕ СЕ МОЛИМЕ НА БОГА ЕДНАШ ДА ИМ ДАДЕ ПАМЕТ. 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

Историја

News image

Иселување на македонците во прекуокеанските земји

Треба да се спомене и фактот дека меѓу двете светски војни од Егејска Македонија поради големата тор...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (7)

СРЕДБА СО ТВРДОМИР СТАМЕВСКИ – ПОЧИТУВАНИОТ ТАТКО И ДЕДО...

Култура и туризам

News image

Приказни за кириличното писмо

Како јата птици зборовите летаат и ги разнесуваат мислите и пораките на луѓето. Тоа што е напишано о...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (61)

ОРИГИНАЛНОСТ НА МИТОЛОГИЈАТА НА БАЛКАНОТ, НЕЈЗИНО ПОТЕКЛО И ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАЃАЊЕТО НА...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.