Петок, 18 Август 2023    PDF Печати Е-пошта
Мизрахи: Имам најмалку 7300 причини од кои по Холокаустот ни пепел не остана да гласам против уставни измени!

1mizrahi4

Мизрахи: Имам најмалку 7300 причини од кои по Холокаустот ни пепел не остана да гласам против уставни измени!

Имам најмалку 2 милиони причини кои се против уставните измени и заради кои гласам против!

Најмалку 5 години се изнаслушавме за “заедничка историја, дијалект јазик со фуснота, Илинденско - Преобреженско Востание, Македонците се Блгари, ние не бевме окупатори туку администратори... Се изнаслушавме па и сред Скопје за тоа како партизаните ни переле мозок, како сме неосвестени.

Брусеа, бришеа, рушеа, комисии правеа … доста е , НЕ!

Се нагледавме клубови со имиња на фашисти, глума и театар!

Се наслушавме лаги за обесправени и обезчестени само заради етничка припадност по кои и владини авиони доаѓаа…

Сега е доста, гласам НЕ, не заради блокирање на нечии права, туку заради зачувување на нашата држава, историја, култура, засебност.

Не сум против ЕУ, напротив ЕУ е нашата иднина.

Јас сум против договорот и протоколот кои СДСМ го потпиша со Бугарија, кој немаше допирна точка со ЕУ!

Овој договор и протокол не се наши, овој договор и протокол се на мала група од СДСМ и Бугарија.

А тој договор и протокол не само што не отвора врата кон ЕУ туку не брише сите!

Ги опоменувавме, протестиравме, разговаравме, објаснувавме да не го прават ова, не не слушаа, како што не го слушаат народот и денес.

Штом така, што си договориле нека испорачаат но без мене. НЕ!

 

На прво место

News image

За прв пат во историјата на самостојна Македонија, ЖЕНА ќе биде Претседателка на Македонија

Професорката Гордана Силјановска Давкова ги има сите адути да биде идната мајка на нацијата....

Историја

News image

Наредба на Тодор Александров од 22 август 1922 година

Помошната организација во тие краеви, како и македонската рев. Организација е самостојна и непартиск...

Иселеници

News image

ГЕОРГИ (ЏОРЏ) ТОМОВ КАКО ИГРАОРЕЦ, КОРЕОГРАФ, ВАЈАР... 15)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

СИНИША СТАНКОВИЌ – ПОЧЕСЕН ДОКТОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ (10)

Д-р Милка Пљакиќ долгогодишен асистент на Станковиќ, познат биолог и научен работник, за професорот ...

Фељтон

News image

ЗГАСНА СРЦЕТО НА ГОЛЕМИОТ ДОНАТОР И ХУМАНИСТ АТАНАС БЛИЗНАКОВ – (ДЕЛ I) (21)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.