Сабота, 30 Септември 2023    PDF Печати Е-пошта
Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

5th6

Стоилковски

Цела недела владата молчи дали со потпис на Артан Груби ја уортачиле државата со бугарската мафија?

Дали со потпис на Груби, а потоа и со потписот на неговиот шеф на кабинет, сега директор на државната Лотарија, Перпарим Бајрами, во земјава е договорен влез на бугарската 8888.бг, односно сестринската 7777.бг, фирми за онлајн коцкање на бугарската мафија?

Почитувани, дали Груби со потпис на владата дозволува влез на коцкарниците на Черепот, Васил Бошков, во притвор во Бугарија?

Последните, информации од 28 август велат дека Јавното обвинителство на Бугарија имал и посочувал докази дека Бошков, Черепот, имал договори и релации со Евгениј Пригожин од Русија за отворање на коцкарници на Крим!? Овој текстот е со датум 28 август!

Почитивани, од владата молчат, а во исто време, Министерството за финансии веќе распишало оглас за нови апарати за коцкање. Дознаваме 1100 апарати, за новата државна видео лотарија!? Ова е објавена набавка со датум 28 септември!

Е па почитувани, дали е ова зафат за партнерството на Македонија со бугарската мафија за организирање на коцкање во Македонија?

Почитувани, дали договорот е направен уште пред да се распише огласот на Државната лотарија на 11 септември?

Почитувани, Македонија нема пари за лекови, Македонија нема пари за учебници, Македонија тоне во сиромаштија и се воведуваат нови даноци, а Владата на ДУИ и СДС се занимава со коцкање, со нови лиценци за коцкање, со можни партнерства со бугарската мафија и со набавка на нови апарати за коцкање!

Само избори се спасот!

 

На прво место

News image

Техничкиот Министер за Труд и Социјала Ѓоко Велковски најде решение: 3200 вработени на УКИМ ќе добијат поголеми плати

Денеска конечно заврши на одисејата која ја имаа 3200 вработени на универзитетот Св. Кирил и Метод...

Историја

News image

Наредба на Тодор Александров од 22 август 1922 година

Помошната организација во тие краеви, како и македонската рев. Организација е самостојна и непартиск...

Иселеници

News image

ГЕОРГИ (ЏОРЏ) ТОМОВ КАКО ИГРАОРЕЦ, КОРЕОГРАФ, ВАЈАР... 15)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

СИНИША СТАНКОВИЌ – ПОЧЕСЕН ДОКТОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ (10)

Д-р Милка Пљакиќ долгогодишен асистент на Станковиќ, познат биолог и научен работник, за професорот ...

Фељтон

News image

ЗГАСНА СРЦЕТО НА ГОЛЕМИОТ ДОНАТОР И ХУМАНИСТ АТАНАС БЛИЗНАКОВ – (ДЕЛ I) (21)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.