Среда, 29 Ноември 2023   
Александар Џеповски: Писмата и изјавите на Апостол Павле ги сменија а камоли писмата на Гоце и сите други Македонци
1Dzepovski1
 
Александар Џеповски
 
Она кога Бибијата им смета и удира во очи па од мака и очај менуваат изјави, писма, настани и сведоштва од Светиот Апостол Павле и воедно од Бога, се прашуваме тогаш во што веруваат овие татарски негатори а воедно и Етиопјаните со индискиот иструмент наречен бузуки ? 
 
Само за споредба и ставање точка засекогаш -  Македонците и Македонија се спомнати 27 пати во 24 стиха, Македонија 21 пат, Македонец, Македонцили Македонците 5 пати па дури и Македонски еднаш. 

Низ 7 книги во Библијата – во Новиот завет, од вкупно 27-те книги, запишани од апостол Павле 16 пати во 6 книги и од апостолот Лука 11 пати во 1 книга. По Израел и Евреите, најмногу споменувани во Библијата се Македонија и Македонците! 

Тие, Светата Книга Библија, напишана од Евангелистите – Исусови Апостоли ја фалсифукуваа, а не пак “спомените на војводите”! 

Што да каже човек, освен да искаже жалење на оваа болна, патолошка фрустрација на Бугарите што не се Македонци, особено на Македонците кои станаа Бугари! 

Во БУГАРСКИТЕ ПРЕВОДИ НА БИБЛИЈАТА, од времето на комунизмот до денес, пишува:

Лука (16:9):

“Преку ноќта имаше Павле видение: стоеше пред него еден човек од Македонија, кој го молеше и му велеше: „Премини во Македонија и помогни ни“!

Лука (27:2):

„Се качивме на една адрамитска лаѓа и се оттиснавме сакајќи да пловиме покрај азиските места. Со нас беше Аристарх, човек од Солун“.

БУГАРСКА РАБОТА!

Тие писмата на Светиот Апостол Павле ги фалсификуваа, а не пак писмата на Гоце Делчев! 

Тие Светата Книга Библија, напишана од Евангелистите – Исусови Апостоли ја фалсифукуваа, а не пак “спомените на војводите”! 

Што да каже човек, освен да искаже жалење на оваа болна, патолошка фрустрација на Бугарите што не се Македонци, особено на Македонците кои станаа Бугари! Жално! Искрено ги жалам!

Инаку да знаете, во Светото писмо на Новиот завет, Македонија и Македонците се спомнати 27 пати во 24 стиха. Македонија 21 пат, Македонец/ци/те 5 пати, македонски еднаш. Низ 7 книги во Библијата – во Новиот завет, од вкупно 27-те книги, запишани од апостол Павле 16 пати во 6 книги и од апостолот Лука 11 пати во 1 книга. По Израел и Евреите, најмногу споменувани во Библијата се Македонија и Македонците! 

Сето ова горенаведено е превземено од Интернет и само опомена до нашите негатори дека Македонците не спијат и се повеќе се будат и освестуваат и ви порачуваат дека глупости и фалсификати нема повторно да поминуваат.

Толку од Нас Македонците и ПОЗДРАВ ДО НЕГАТОРИТЕ И ФАЛСИФИКАТОРИТЕ ДЕКА ЗА ЛАГА И ФАЛСИФИКАТ НА БИБЛИЈАТА НЕКОЈ ИМА ДА ВИ СУДИ И ЧЕТВОРОДУПЛО ЌЕ СИ ПЛАТИТЕ ЗАТОА ШТО НИКОЈ НЕ ОСТАНАЛ ДОЛЖЕН И НЕКАЗНЕТ - ОД НЕГО ЛИЧНО. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

До 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – Охрид и експресните патишта

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт до 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – О...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.