Песни за Македонија
121 КОРЕНОТ НА МОИТЕ КОРЕНИ
122 Тришо Стојановски- Илинден 1903, Гетеборг
123 Н Е М А И Д Н И Н А
124 Солунски браќа
125 Самовила Македонска
126 Чешмата за заљубените девојки и невести
127 Предавници на мајката наша
128 Студентката героињ
129 Сите звона за Македонија
130 Илинден
131 Илинденска
132 Песна испеана за заедничкото делување на Кичевските војводи
133 ПРЛИЧЕВ – ШТИТ И ШТАФЕТА
134 Народни песни од Порече
135 Печалбарски песни од Мала Преспа
136 САВО КОСТАДИНОВСКИ : ПОДАРОЦИ НА ТАТКОВИНАТА
137 Песната “Раѓањето на Александар Македонски” испеана е во 1860тите од страна на слепиот селанец Јован Михајлов а запишана е од Стефан Верковиќ.
138 Денеска падната на колена, да ги молиш оние кои ги описмени, им ја отвори устата...
139 КАКО И КОГА ЈА НАПИШАВ ПЕСНАТА ПОСВЕТЕНА НА БЛАГА ПЕТРЕСКА
140 САВО КОСТАДИНОВСКИ : КОРИФЕЈ
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.