Актуелно
Петок, 29 Декември 2023 12:45    PDF Печати Е-пошта
Новогодишна честитка за граѓаните од власта- поголеми сметки за струја за скоро 400 денари месечно
1vmro 4
 
400 денари повеќе на сметката за струја за граѓаните е новогодишната честитка  од оваа неспособна власт.
 
Повеќе...
 
Четврток, 28 Декември 2023 01:05    PDF Печати Е-пошта
ДОНАТОРСКА ВЕЧЕР ЗА ИЗГРАДБА ИКОНОСТАС ВО МАНАСТИРОТ „СВ ЛИДИЈА МАКЕДОНКА“

1dere

На 16 декември во организација на Македонското социјално друштво „Битола“ од Сиднеј во просториите на Македонскиот спортски клуб „Илинден“ во населбата Рогдаел, успешно се одржа Донаторска вечер по повод изградбата на иконостасот во манастирот „Св Лидија Македонка“ во село Поешево, Битолско.  

Повеќе...
 
Вторник, 26 Декември 2023 00:01    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски најави нови проекти: Изградба на градинки, локални патишта, училишта, амбуланти, спортски сали во 15 општини

1mri5

Вообичаено прес конференциите кои се одржуваат се за лоши теми од болното секојдневие. Тоа е така затоа што во Македонија никогаш не се живеело полошо. Но, денес оваа прес конференција е поврзана со добри и позитивни вести кои се однесуваат на работата на повеќе општини каде градоначалниците доаѓаат од редовите на ВМРО ДПМНЕ.

Повеќе...
 
Понеделник, 25 Декември 2023 11:16    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски за католичкиот Божиќ: Сплотени и заеднички да го промениме безнадежното секојдневие и да создадеме иднина и земја на среќни граѓани
Hristijan
 
Од мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ на сите верници од христијанска вероисповед кои се раководат според грегоријанскиот календар да Ви го честитам големиот христијански празник Божиќ. 
 
Повеќе...
 
Четврток, 21 Декември 2023 22:52    PDF Печати Е-пошта
Николоски: Бугарското вето е само добар параван
1nikj1
 
Николоски: Бугарското вето е само добар параван, 5 земји членки не се убедени дека Македонија заслужува почеток на преговори поради високото ниво на криминал и корупција
Повеќе...
 
Вторник, 19 Декември 2023 04:14    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Подлизурковците од власта кога во исто време се додворуваат на меѓународната заедница, се утепуваат од крадење

121212

Имаме ние политичари и сега кои под превезот и името на Европската Унија крадат и сме шампиони во криминал и корупција со нефункционални институции, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на МРТ 1.

Повеќе...
 
Вторник, 19 Декември 2023 04:06    PDF Печати Е-пошта
Анкетите говорат дека ВМРО ДПМНЕ ќе има убедлива победа

7th7

Мицкоски: Анкетите говорат дека ВМРО ДПМНЕ ќе има убедлива победа близу 60 пратеници, следуваат историски реформи и трансформација

Повеќе...
 
Петок, 15 Декември 2023 01:24    PDF Печати Е-пошта
Милошоски: Техничка влада со човек како Талат Џафери ќе се движи кон лоши избори и изборни манипулации
2bn3
 
Милошоски: Техничка влада со човек како Талат Џафери ќе се движи кон лоши избори и изборни манипулации ако ги оставиш сами
Повеќе...
 
Четврток, 14 Декември 2023 07:04    PDF Печати Е-пошта
Митева: Реалноста е дека Македонија е заглавена во криминал и корупција со власта на СДС и ДУИ
1mat8
 
Митева
 
Повеќе...
 
Вторник, 12 Декември 2023 23:57    PDF Печати Е-пошта
Муцунски: Осум од десет граѓани сакаат промени, а за да ги обезбедиме потребно е ВМРО-ДПМНЕ да влезе во институциите

3mic5

Муцунски

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ

  Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.