Актуелно
Четврток, 25 Јануари 2024 22:47    PDF Печати Е-пошта
Милошоски: Времето на ликови како Артан Груби, Талат Џафери и Рамиз Мерко поминува

1anr1

Милошоски: Времето на ликови како Артан Груби, Талат Џафери и Рамиз Мерко поминува, тоа го гледаат и поединци од пратеничката група на ДУИ

Повеќе...
 
Четврток, 25 Јануари 2024 01:21    PDF Печати Е-пошта
Мицунски: Вечерва Извршниот Комитет одлучи да ги предложи за министри и дополнителни заменици министри следниве лица

 

9t9

Панче Тошковски е предложен за Министерството за внатрешни работи , актуелен претседател на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ и долгогодишен адвокат.

Панче Тошковски е магистер по кривично право и криминологија на Правниот факултет Јустинијан Први во Скопје, а воедно покрај работното искуство како адвокат, има и големо работно искуство и во државните институции.

Во период од 2008 до 2011 година работел како советник во Министерството за транспорт и врски, Акционерското друштво за стопанисување со деловен простор во сопственост на Република Македонија,  членувал во повеќе комисии и работни тела.

Повеќе...
 
Четврток, 25 Јануари 2024 01:07    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Компетентни и неизвалкани кадри во техничката влада

4il4

Мицкоски: Компетентни и неизвалкани кадри во техничката влада, нивна задача е да ја обезбедат волјата на народот

Повеќе...
 
Среда, 24 Јануари 2024 13:57    PDF Печати Е-пошта
Панова: Ковачевски против СДС, СДС против СДС

1aus9

СДС во 2016 не гласаа за техничката влада, за сега да прашуваат дали има таков пример

Повеќе...
 
Среда, 24 Јануари 2024 10:54    PDF Печати Е-пошта
Добро утро политички инструирани синдикати, Арсовска и раководство на ЈСП, изгласани субвенции, а ЈСП плата нема
1vmro 1
 
Добро утро политички инструирани синдикати, 
 
Повеќе...
 
Среда, 24 Јануари 2024 10:36    PDF Печати Е-пошта
Лукаревска место да поднесе кривична пријава до фирмите за криминал тежок над 22 милиони евра, таа ги става на листа на должници
1vmro 4
 
Фирмите Актико, потоа Окитна и Хантонос, потоа Хант Осој, Лукаревска ги ставила на листа на должници, место да поднесе кривични пријави за криминал тежок над 22 милиони евра.
 
Повеќе...
 
Вторник, 23 Јануари 2024 23:54    PDF Печати Е-пошта
И по една година, Сè уште го бараме Косте

4kos2

Косто Граоркоски

Денес 23 јануари 2024 година се навршува токму една година од исчезнувањето на Косто Граоркоски - прекрасен човек, пензиониран архитект.

Повеќе...
 
Вторник, 23 Јануари 2024 13:30    PDF Печати Е-пошта
Владата на СДС и ДУИ е криминална и коруптивна

1vmro 5

На последниот ден пред заминување од премиерската позиција Ковачевски наместо да им се извини на граѓаните, одбра да лаже. Владата на СДС и ДУИ е криминална и коруптивна

Повеќе...
 
Петок, 19 Јануари 2024 18:40    PDF Печати Е-пошта
Самопрогласениот европски фронт со неевропски игранки и политикантски чекори
1vmro 5
 
Меѓудругото токму поради ваквите евтини трикови и надмудрувања кои беа очекувани од СДС и Ковачевски, ВМРО-ДПМНЕ повика да се укине техничката влада, што Ковачевски истото го одби. 
 
Повеќе...
 
Петок, 19 Јануари 2024 18:11    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Нека е вечен денот Богојавление – Водици, Нека е вечна Македонија
Hristijan
 
Мицкоски: Со добри дела и со силна волја можеме да ја вратиме надежта за посветла иднина и да градиме подобра Македонија за нас и за нашите идни поколенија
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ

  Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.