Актуелно
Среда, 03 Јануари 2024 21:12    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски за Пендаровски: Ни работа врши, ни атер крши, потроши цел мандат ништо не сработи

9t9

 

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Прес 24“ одговарајќи на прашање во однос на тоа што не чекаат претседателски избори и како е  задоволен од Стево Пендаровски како претседател истакна дека Пендаровски ниту работа врши, ни атер крши, потрошил цел мандат а ништо не сработил. 

Повеќе...
 
Среда, 03 Јануари 2024 02:00    PDF Печати Е-пошта
Oбичаи за Бадник и Божик кај македонскиот народ

badnik-bozik-180Бадник се слави еден ден пред Божик и со коледарските огнови и коледарчињата се најавува Рождеството Христово - Божик.

Повеќе...
 
Среда, 03 Јануари 2024 02:00    PDF Печати Е-пошта
Македонскиот Бадник и Божиќ со векови има мистика, традицијата, паганизам, културен култ...

g badnik

Македонскиот Бадник и Божиќ

Повеќе...
 
Вторник, 02 Јануари 2024 23:44    PDF Печати Е-пошта
Митева: Никогаш не било полошо - Само 20% раст на БДП за 7 години власт на СДС и ДУИ, важно е да ги поразиме
1na3
 
Митева
 
Повеќе...
 
Понеделник, 01 Јануари 2024 21:13    PDF Печати Е-пошта
ОМД ви посакува Среќна Нова 2024 Година!

3il3

Среќна Нова Година!!!

Повеќе...
 
Недела, 31 Декември 2023 12:30    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ: 365 дена, 365 скандали на власта на ДУИ и СДС
1vmro 9
 
ВМРО-ДПМНЕ: 365 дена, 365 скандали на власта на ДУИ и СДС, никогаш не било полошо, важно е да ги поразиме
 
Повеќе...
 
Недела, 31 Декември 2023 12:17    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Среќна, весела и успешна 2024 година!
1lino1
 
Мицкоски: Во 2024 година да создадеме иднина во која секој ќе се чувствува подобро, имаме сила за големи промени и успеси 
 

Секој од нас пред Нова Година пишувал честитки или писмо до своите најблиски, до своите херои. Во пресрет на годината на промените пишувам честитка и писмо до Вас, мои сограѓани, бидејќи Вие сте моите херои.

Издржавте многу, не само оваа година, 30тина години Вие со својата сила и умешност ги крепите и семејствата и државата. Вие сте силата на Македонија.

Неспособноста на власта е поразителна, проблемите се големи, а моралот е погазен. Криминалот и корупцијата разјадуваат. Премногу е! Никогаш не било полошо. Вие мои сограѓани заслужувате подобро.

Имајќи полна почит и доверба во Вас, јас Ве замолувам за доверба, за заедно да ги надминеме овие тешки времиња. Време е, светлината да ја победи темнината, да се вратат надежта, моралот и насмевките.

Верувам во вас. Природно е да имаме по некоја разлика, но сите имаме иста цел, и таа не обединува, а тоа е обновена Македонија. Имаме сила за големи успеси и квалитет во 2024 година да создадеме иднина во која секој ќе се чувствува подобро. Ќе има повисок стандард, ќе има ред и поредок, морал и правда, промоција на националните и државни интереси.

Добрите дела, вербата во луѓето и во Бога, и стремежот за промени ни даваат мотив и сила. И знам дека ќе успееме!

2024 година ќе биде годината на промените.

И да, не чека многу работа, но и голема победа за секој еден од вас!

Прославете ги празниците во љубов, пријатно опкружување и добро расположение. Сетете се на сите кои ги сакате и замислете убави желби за секого кого го познавате. Ви гарантирам дека следуваат поубави времиња!

Мои сограѓани, Ви посакувам добро здравје и подобар живот, многу убави моменти Вам и Вашите блиски, многу среќа, радост и насмевки.

Од се срце Ви посакувам промени и иднина.    

Среќна, весела и успешна 2024 година!

 
Сабота, 30 Декември 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
СРЕЌНА НОВА 2024 г. ВЕСЕЛИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ !

1vmro1

Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Сабота, 30 Декември 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
Среќна Нова 2024 Година!

1DOOM9

Македонска нација

Повеќе...
 
Петок, 29 Декември 2023 12:55    PDF Печати Е-пошта
Јасно е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја превземе власта и за многу бргу време граѓаните ќе осетат подобри сегменти во економијата, животниот стандард , инвестициите

8il8

Игор Јанушев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за програмата со која ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на изборите и ќе даде една насока на граѓаните што планира ВМРО-ДПМНЕ да работи.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ

  Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.