Актуелно
Вторник, 13 Февруари 2024 01:56    PDF Печати Е-пошта
Јанушев: Ќе ве збришеме за хаосот и предавствата кои ги направивте!

                        1tri4444

Јанушев: Како со изборот на Демири и Бајрами ќе се обезбедат фер и демократски избори, ќе ве збришеме за хаосот и предавствата кои ги направивте!

Повеќе...
 
Вторник, 13 Февруари 2024 01:47    PDF Печати Е-пошта
Клековски: Министерот Тошковски проблемот со возачките дозволи го реши за еден ден
                        1tri444
Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски покажа дека единствено важно му е владеење на правото и ја информираше јавноста дека престануваат да важат патните исправи и возачките дозволи. Јас се сомневам дека СДСМ ќе предложеше измени на законот ако тоа не го стореше ВМРО-ДПМНЕ, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во емисијата Само вистина што се емитува на телевизија Канал 5 укажувајќи дека министерот Тошковски за еден ден го реши проблемот со возачките дозволи.
 
Повеќе...
 
Вторник, 13 Февруари 2024 01:41    PDF Печати Е-пошта
Дипломатско почитување во врска со важноста на пасошот и билатералните договори

1omd

До Претседатолот на Република Македонија, Техничкиот премиер на Македонија и Министерот за Надворешни Работи на Македонија,

Повеќе...
 
Понеделник, 12 Февруари 2024 15:20    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба за Спасовски поради непотребните финансиски трошоци за издавање на личните исправи

1tri7

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба за Спасовски и барање за обесштетување на граѓаните поради непотребните финансиски трошоци за издавање на личните исправи на граѓаните кои несовесно биле издавани

Повеќе...
 
Понеделник, 12 Февруари 2024 09:38    PDF Печати Е-пошта
Владата на СДС и Димитар Ковачевски свесно создадоа хаос со промена на патните исправи

1vmro 4

Поради попустливите политики на владата на СДС и Ковачевски, денеска престанува важноста на личните документи, а Спасовски пред заминување не обезбедил обрасци

Повеќе...
 
Четврток, 08 Февруари 2024 00:26    PDF Печати Е-пошта
Во Зубовце започнува со произвдоство на систем за складирање енергија

1Seraf3 3

Во Зубовце започнува со произвдоство на систем за складирање енергија прва во Европа во новоотворената фирма Серафимоски Тек.

Повеќе...
 
Среда, 07 Февруари 2024 10:32    PDF Печати Е-пошта
Предизвикот со македонските патни документи

Централниот совет на Македонците во Германија денеска итно апелира кон владата на Германија и претставниците на медиумите да го свртат вниманието на предстојниот предизвик во врска со македонските патни документи.

Повеќе...
 
Среда, 07 Февруари 2024 09:17    PDF Печати Е-пошта
Јавен повик за избор на кандидат за претседател на Република Македонија поддржан од ВМРО-ДПМНЕ

1javen7

ВМРО-ДПМНЕ врз основа на членовите 38, 40, 41 и 42 од Статутот на ВМРО-ДПМНЕ, како и заклучоците донесени на седницата на Извршниот Комитет од 05.12.2023 година распишува јавен повик за кандидат за претседател на Република Македонија кој ќе биде поддржан од ВМРО-ДПМНЕ на претстојните претседателски избори.

Повеќе...
 
Недела, 04 Февруари 2024 20:18    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски од Тринген: На Македонија и треба целосна трансформација

1nik999

Мицкоски од Тринген: На Македонија и треба целосна трансформација, сите заедно да се обединиме за голема победа на ВМРО-ДПМНЕ на 8 мај, а потоа да работиме и дијаспората да се враќа дома

Повеќе...
 
Недела, 04 Февруари 2024 20:12    PDF Печати Е-пошта
Николоски: Македонецот е национално погазен, економијата тоне, а корупцијата цвета

1nik99

„Многу работи се случуваат, знам дека вие пратите одите во своите родни места се среќавате со пријателите ние се среќаваме со вас и кога ќе дојдете во Македонија она што практично е ваша грижа овде е грижа и наша во Македонија. Ако треба во една реченица да се опише што се случува во Македонија, тоа е дека Македонецот е национално погазен, економијата тоне, а корупцијата цвета, тоа е наједноставната дефиниција што во моментов и се случува на Македонија“, истакна потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски при денешната посета во Тринген Швајцарија.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ

  Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.