Актуелно
Понеделник, 27 Ноември 2023 15:53    PDF Печати Е-пошта
Кацарска ако неможе да се воздржи од политички изјави во корист на СДСМ, да си даде оставка и да стане пратеник од таа партија, а не претседател на Уставен

                    9kacar9

                                Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ.

Повеќе...
 
Понеделник, 27 Ноември 2023 15:42    PDF Печати Е-пошта
Единствено што функционира е коалицијата Левица-СДС-ДУИ,
                     1vmro 5
 
ВМРО-ДПМНЕ: Единствено што функционира е коалицијата Левица-СДС-ДУИ, за сега немаме намера да им ја растураме, нека им е со среќа
Повеќе...
 
Понеделник, 27 Ноември 2023 15:28    PDF Печати Е-пошта
Даваме поддршка на иницијативата за обештетување на бранителите

                        7il0

Ковачки: Даваме поддршка на иницијативата за обештетување на бранителите, ги повикуваме и останатите партии да дадат поддршка

Повеќе...
 
Четврток, 23 Ноември 2023 11:14    PDF Печати Е-пошта
Пендаровски се однесува како главен на селска чешма

1pred1

Пендаровски цел мандат помина во озборување и погрешни прогнози, се однесува како главен на селска чешма, но не може да е претседател на држава

Повеќе...
 
Понеделник, 20 Ноември 2023 11:33    PDF Печати Е-пошта
Ковачевски лока и лумпува „окезен“ во Белград со народни пари

1vmro 5

Ковачевски лока и лумпува „окезен“ во Белград со народни пари, дури народот му тоне во сиромаштија 

Повеќе...
 
Сабота, 18 Ноември 2023 02:45    PDF Печати Е-пошта
Да се обединиме за 61 пратеник

1ide2 1

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е идентитетот македонски,

Повеќе...
 
Петок, 17 Ноември 2023 00:39    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Вие младите сте мудри и учете од нашите грешки

t91 1

Младите се демографскиот, социјалниот и економскиот темел на една земја, политичарите треба да им обезбедат услови да останат и да придонесуваат дома

Повеќе...
 
Вторник, 14 Ноември 2023 08:53    PDF Печати Е-пошта
Виничка афера

zakletva-240На 14 ноември 1897 година една разбојничка чета, составена од 26 луѓе и водена од Коте Голчев од Берово минува од Бугарија и располагајќи со јатаци во Виница, влегува по полноќ во селото, го убива месниот богат Турчин Ќазим-ага и еден полјак, и крадат од неговиот дом околу 800 лири. По убиството четата ја мина границата и се скри во Бугарија. Полјакот беше работник на Организацијата. И, токму тоа убиство стана причина да се расплете и развие страшната Виничка афера.

Повеќе...
 
Сабота, 11 Ноември 2023 11:22    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Аферата на Онкологија „Диво месо“ е без преседан, грозоморен чин на канцер мафијата за која ќе има вистинска одговорност

6il6

Ова е грозоморен настан, ова е навистина преседан на кој што мора да му се стави крај и се согласувам, потребни се имиња, мораме да го впериме прстот кон вистинските виновници, не можеме да ги генерализираме работите. Јас познавам стотици и илјадници здравствени работници кои што навистина си ја почитуваат професијата, се грижат за здравјето на пациентите и не можеме сите тие да ги генерализираме на сметка на неколкумина кои што се сојузници на оваа канцер мафија, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за порталот Република во врска со аферата на Универзитетската клиника за радиологија и онкологија со биолошка терапија.

Повеќе...
 
Среда, 08 Ноември 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
Свети Великомаченик Димитриј (Митровден)

mitrovden-1Празник на заштитникот на градот Солун и на македонскиот народ

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

СДС и ДУИ го создадоа проблемот со пасошите

СДС и ДУИ го создадоа проблемот со пасошите, наместо да прават театар со пречек на обрасци, да пок...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.