Актуелно
Вторник, 19 Мај 2020 14:49    PDF Печати Е-пошта
Јанушев: Губитникот Заев жртвува човечки животи за спас на партиската кариера

Janusev

Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Вторник, 19 Мај 2020 09:49    PDF Печати Е-пошта
Заев продолжува во стилот ќе јадеме живи луѓе

Заев го носи народот на гилотиња со мисла дека ќе ја спаси фотелјата

Повеќе...
 
Понеделник, 18 Мај 2020 21:21    PDF Печати Е-пошта
Бројката на починати од корона надмина 100 лица, а на Заев му се брза на избори за да го ублажи поразот

Заев и СДСМ ја користат епидемијата со корона вирус да си делат милионски бизниси, концесии и да прават класичен изборен поткуп на гласачи. Заради нивното неодговорно однесување во Македонија имавме црн викенд а само вчера беа регистрирани нови 30 заболени и 3-ца починати. Со тоа Македонија ја надмина бројката од 100 жртви.

Повеќе...
 
Понеделник, 18 Мај 2020 10:49    PDF Печати Е-пошта
Избори- можно масовно убиство

Избори- можно масовно убиство

Нас не ни требаат итни избори, нас ни треба итен, што би се рекло, “изборен куртул” од оваа самопрогласена власт одродена од својот народ, изгубена во сопствените лаги.
Повеќе...
 
Недела, 17 Мај 2020 19:26    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Пакетот мерки на владата е наменет за септември, или се спремаат тогаш за избори или ќе кршат закон

Ако го анализираме она што денеска беше кажано од страна на техничкиот премиер, Оливер Спасовски, можеме да дојдеме до заклучок дека денеска тој септември го проектираше како месец коога треба да се одржат изборите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за Канал 5 телевизија.

Повеќе...
 
Недела, 17 Мај 2020 19:02    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да дозволат Заев и СДСМ да тргуваат со човечки животи

Во услови кога Франција и другите напредни земји бараат постигнување на политички консензус помеѓу политичките чинители и исполнување на здравствените критериуми за да одат на избори, СДСМ и по цена на животите на  граѓаните сака да оди на избори.

Повеќе...
 
Сабота, 16 Мај 2020 20:42    PDF Печати Е-пошта
Виолета Ачкоска: Заедничка историја?!

1v1Виолета Ачкоска: Заедничка историја?!

Повеќе...
 
Сабота, 16 Мај 2020 12:15    PDF Печати Е-пошта
За каква нова брза трансформација на економијата говорите???

9877

Не ви е вас приоритет здравјето на граѓаните, да ви беше немаше само да мислите како да “кркате” морски плодови и апетисани во ек на пандемија, туку ќе се погрижевте за медицинскиот персонал да има заштитна опрема, немаше цели 3 месеци во пандемија да најавувате респиратори кои сѐ уште не се пристигнати, немаше да вршите масовни партиски вработувања, ќе помогневте на стопанството и на фирмите за да не се случат масовни отпуштања.

Повеќе...
 
Сабота, 16 Мај 2020 09:32    PDF Печати Е-пошта
Македонија прво ќе ја победи короната, а потоа ќе ги победи Заев и Филипче

Власта исклучително лошо ја менаџира епидемијата со корона вирусот. Венко Филипче наместо со здравјето на граѓаните се занимава со диктатите на Зоран Заев, на кој му се брза да го ублажи претстојниот пораз.

Повеќе...
 
Петок, 15 Мај 2020 21:55    PDF Печати Е-пошта
Падишахот Заев нека си ја чека пресудата од народот на избори

Падишахот Заев нека си ја чека пресудата од народот на избори

 „Лагата е религија на робовите и господарите, вистината им припаѓа на слободните луѓе“ ..овој своевиден апел на револуционерниот ум на вечно неподобниот Максим Горки од средината на триесеттите години од минатиот век, пред некој ден доби статус на непореклива вистина за македонското општество денес!
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува дали е точно дека Заев ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и маке

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува што договорил Зоран Заев и дали е точно дека ги прифатил сите барања од б...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.