Актуелно
Сабота, 30 Септември 2023 17:04    PDF Печати Е-пошта
Стоилковски: Дали Груби дал лиценци за коцкање на Черепот, бизнис партнер на Русинот Пригожин?

5th6

Стоилковски

Повеќе...
 
Сабота, 30 Септември 2023 16:54    PDF Печати Е-пошта
И ВМРО-ДПМНЕ и СДС и сите во Македонија знаат дека СДС ќе изгуби и ќе оди во опозиција

1vmro 1

Ако анкетите се нарачани, а ВМРО-ДПМНЕ во раскол, ајде СДС охрабрете се излезете на избори.

Повеќе...
 
Сабота, 30 Септември 2023 09:17    PDF Печати Е-пошта
Свети маченички Софија, Вера, Нада и Љубов

sveti-macenicki-240На овој ден се празнува споменот на познатата Римјанка Софија која своите ќерки ги воспитала да имаат вера во себеси и во Бога,  да имаат надеж во неговата добрина и љубов кон ближните и кон Севишниот.

Именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, Љупчо, Љубен, Љубомир, Љубосав, Људмил, Љуба.

Повеќе...
 
Среда, 27 Септември 2023 10:55    PDF Печати Е-пошта
Воздвижение на Чесниот Крст (Крстовден) 27/14.IX

imagesПразник на Чесниот Господов Крст

Повеќе...
 
Среда, 27 Септември 2023 09:21    PDF Печати Е-пошта
Власта отвори можност бугарската мафија да основа коцкарници во Македонија

1vmro 4

Власта на ДУИ и Ковачевски шверцерски со потпис на Артан Груби протнала одлука за основање на дури три нови онлајн коцкарници. Во услови кога народот тоне во сиромаштија тие наместо да работат на подобар стандард формираат коцкарници кои уште повеќе ќе ги осиромашуваат граѓаните.

Повеќе...
 
Понеделник, 25 Септември 2023 22:00    PDF Печати Е-пошта
Николоски ексклузивно: Имаме докази дека поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ до Али Ахмети, Талат Џафери и трета страна на уесбе доставил измени на КЗ, а тоа се скоро истите кои поминаа во Собрание
1nikiu1
 
Николоски ексклузивно
 
Повеќе...
 
Недела, 24 Септември 2023 17:46    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Апелирам Македонците од Албанија масовно да учествуваат во пописот

1il2

Мицкоски: Апелирам Македонците од Албанија масовно да учествуваат во пописот

Повеќе...
 
Петок, 22 Септември 2023 22:20    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски за средбата со Јанкуловска: Пораката е дека никој не е заборавен, таа е жртва на една силна политичка тортура
3819864
 
„Тоа е редовна средба која што е со драг пријател, кој што долго време е таму каде што е. И ценам дека од средбата не треба да се гледа каква е пораката туку треба да се каже дека никој не е заборавен“, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при гостување во вестите на ТВ Алсат говорејќи за средбата со Гордана Јанкуловска.
Повеќе...
 
Петок, 22 Септември 2023 22:07    PDF Печати Е-пошта
Македонија е над се!

1ail3

Христијан Мицкоски во интервју на телевизија Алсат М 

Повеќе...
 
Петок, 22 Септември 2023 20:41    PDF Печати Е-пошта
До каде е случајот за куќите на Таравари и Меџити

vmro3

Алијанса за Албанците да не глуми спаринг партнер и да одговори до каде е случајот за куќите на Таравари и Меџити

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Ветувањата на Ковачевски се „мижи Асан да ти баам“

Ковачевски ги лажеше граѓаните дека ќе ги скрати платите на функционерите во стилот, ако не овој п...

Историја

News image

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси и т...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ БРОЈОТ 63 НА СПИСАНИЕТО „ПОВОД“ ОД СИДНЕЈ

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сид...

Култура и туризам

News image

ВИСОКА МАКЕДОНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДВАЕСЕТ И ВТОРОТО ПОКЛОНЕНИЕТО ВО ВЕЧНИО РИМ ВО 1990 ГОДИНА – ДЕЛ I (44)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ВО ЧЕСТ НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ОД Д-Р ВЕРА СТОЈЧЕВСКА – АНТИЌ И СЛ...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПРАВИЛАТА НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ” (8)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.