Актуелно
Понеделник, 22 Февруари 2021 18:31    PDF Печати Е-пошта
Ламбе Арнаудов: Заев! Да беше паметен, како што НЕ СИ, ќе избегаше и ТИ

1 Lambe

Ламбе Арнаудов

Повеќе...
 
Понеделник, 22 Февруари 2021 16:16    PDF Печати Е-пошта
Постои криминална коалиција Зоран Заев, Вице Заев, Сашо Мијалков

Николовски: Заев му овозможи на Мијалков да побегне 

Повеќе...
 
Понеделник, 22 Февруари 2021 16:01    PDF Печати Е-пошта
Бараме повлекување на точката за преименување на улици

2a

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Бараме повлекување на точката за преименување на улици, денес блокада на булеварот Трајковски во знак на револт

Повеќе...
 
Недела, 21 Февруари 2021 22:11    PDF Печати Е-пошта
Денес собрани нови 20 илјади потписи, вкупно 45 илјади - Македонската пролет доаѓа!

15mickДенес се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта. За два дена собрани се 45 илјади потписи.

Повеќе...
 
Недела, 21 Февруари 2021 10:00    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ: Над 25.000 граѓани за три часа му кажаа НЕ на Заев за фалсификат попис

151778029 3677248415678144 3743760241717160875 oНад 25.000 граѓани за три часа му кажаа НЕ на Заев за фалсификат попис.

Повеќе...
 
Сабота, 20 Февруари 2021 19:00    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Заев ретерираше за личните карти зошто го брише македонскиот идентитет, нели беше тој бетон?

Мицкоски: Заев ретерираше за личните карти зошто го брише македонскиот идентитет, нели беше тој бетон? 

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посетата на фабриката МИК Свети Николе зборуваше за тоа кој е неговиот коментар за ретерирањето на Зоран Заев за лични карти зошто го брише идентитетот, а претходно тој ветуваше дека е бетон и посочи дека фактот е дека  Заев ниту го направи идентитетот бетон, ниту пак ова денеска што се случува е на пример европско и е согласно европските норми и стандарди.

Повеќе...
 
Сабота, 20 Февруари 2021 17:42    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: На над 300 локации низ земјава се потпишуваат против фалсификат попис

1Hristijan Mickoski

Мицкоски: На над 300 локации низ земјава се потпишуваат против фалсификат попис, потребен е европски и објективен попис

Повеќе...
 
Сабота, 20 Февруари 2021 09:06    PDF Печати Е-пошта
ОМО Илинден Пирин :Дали прочитавте две реченици за Теодосиј Гологанов пред да го избришете???
1Teodosij-Gologanov
 
Денес стигаат вести дека владата во Скопје ќе го избрише името на Скопскиот Митрополит ТЕОДОСИЈ ГОЛОГАНОВ, инаку роден во селото Т`рлис, Неврокопско, и ќе стави име на странец на еден од главните скопски булевари!
 
Повеќе...
 
Сабота, 20 Февруари 2021 08:47    PDF Печати Е-пошта
Малчески: „Конгресот“ во март е нестатутарно свикан и ќе нема никакви правни импликации во работењето на ВМРО ДПМНЕ

Малчески: „Конгресот“ во март е нестатутарно свикан и ќе нема никакви правни импликации во работењето на ВМРО ДПМНЕ

 
Македонска општествено-политичка хипокризија, пишува Самоил Малчевски на социјалните мрежи
 
Повеќе...
 
Четврток, 18 Февруари 2021 20:26    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Законот за лични карти кој предвидува да се идентификува секој како Македонец е блокиран

1Mickoski 18.02

Мицкоски: Законот за лични карти кој предвидува да се идентификува секој како Македонец е блокиран заради тоа што еден амбасадор од наша соседна земја имал сериозна забелешка по истиот

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Иселување на македонците во прекуокеанските земји

Треба да се спомене и фактот дека меѓу двете светски војни од Егејска Македонија поради големата тор...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (7)

СРЕДБА СО ТВРДОМИР СТАМЕВСКИ – ПОЧИТУВАНИОТ ТАТКО И ДЕДО...

Култура и туризам

News image

Приказни за кириличното писмо

Како јата птици зборовите летаат и ги разнесуваат мислите и пораките на луѓето. Тоа што е напишано о...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (61)

ОРИГИНАЛНОСТ НА МИТОЛОГИЈАТА НА БАЛКАНОТ, НЕЈЗИНО ПОТЕКЛО И ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАЃАЊЕТО НА...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.