Актуелно
Понеделник, 09 Октомври 2023 13:07    PDF Печати Е-пошта
Сака ли власта вештачки да создаде меѓуетнички проблеми во општина Гази Баба?

1politic

Koцевски: Дали власта сака вештачки да создаде меѓуетнички проблеми во општина Гази Баба, прашува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Коцевски. Според него целта е да се создаде вештачка криза од страна на СДСМ и ДУИ и се оди со уцени кон градоначалникот на општина и кон Иницијативниот одбор на родителите.

Повеќе...
 
Недела, 08 Октомври 2023 20:29    PDF Печати Е-пошта
За секој криминал кој ќе се докаже, ќе има одговорност

1mica1 1

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при вчерашната посета во Велес во рамки на акцијата „Важно е! Од тебе зависат промените“ беше запрашан дали актуелната влада ќе одговора за криминалите кои што ги направи изминатите години.

Повеќе...
 
Петок, 06 Октомври 2023 11:53    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски:Зад Бугарското вето стојат други интереси - Ако некој ја сакаше Македонија внатре тоа ќе го направеше без услови

Hristijan

Интервју на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дадено за порталот „Фокус“.

Повеќе...
 
Четврток, 05 Октомври 2023 11:06    PDF Печати Е-пошта
Нема да го прифатиме овој бугарски диктат ниту сега, ниту во иднина бидејќи задира во македонскиот идентитет
plakata-vmro
 
Мицкоски: 15 месеци водиме конзистентна политика и нема да го прифатиме овој бугарски диктат ниту сега, ниту во иднина бидејќи задира во македонскиот идентитет
Повеќе...
 
Четврток, 05 Октомври 2023 10:57    PDF Печати Е-пошта
СДС и ДУИ водат попустлива надворешна политика

1vmro 6

СДС и ДУИ водат попустлива надворешна политика, Македонија се условува со работи кои не се барани од останатите земји кога пристапувале кон ЕУ

Повеќе...
 
Среда, 04 Октомври 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
КАКО ДА СЕ ЗАЧУВА НАЈГОЛЕМАТА ИСЕЛЕНИЧКА ФОНДАЦИЈА „АТАНАС БЛИЗНАКОФ“ НА УКУМ ?

1bli2

Распишаниот  конкус за стипендирање на талентирани студенти преку организацијата „Македонија 2025“ од Соединетите Американски држави и Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ (УКИМ) и дека најголемата иселеничка фондацијата „Атанас Близнакоф“ за 2023 година, преку која годишно се издвојуваат над 300 илјади САД долари, е повод за овој текст.

Повеќе...
 
Недела, 01 Октомври 2023 23:42    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски од Струмица: Важно е да се приклучите и обединиме, од сите вас зависат промените

1Godisna Konferencija 19Почитувани членови на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ,

Почитувани членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,

Драги браќа и сестри,

Повеќе...
 
Недела, 01 Октомври 2023 23:35    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Сонот на бугарската државна политика е големо бугарска држава на грбот на Македонија

1nail3

Мицкоски: Сонот на бугарската државна политика е големо бугарска држава на грбот на Македонија што секогаш било поддржано и од руските влијанија, овој диктат со кој не условуваат е продолжение на таа политика

Повеќе...
 
Недела, 01 Октомври 2023 23:31    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски на конференцијата на Унија на Ветерани: ВМРО-ДПМНЕ е градена не врз елити, пари и блескава моќ, туку врз кауза, верба и борба која му припаѓа на народот

1nail3

Генерациите кои ги наследија илинденците ја наследија и градеа идејата за ВМРО, тие пак потоа ја чуваа организацијата, која се обнови кога дојде незавиноста. ВМРО-ДПМНЕ дојде како природен след на нештата зошто каде е Македонија секогаш таму ќе биде и ВМРО, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговиот говор на денешната годишна конференција на Унијата на ветерани.

Повеќе...
 
Недела, 01 Октомври 2023 23:05    PDF Печати Е-пошта
Јаковлевски: За неколку месеци ќе има избори на кои ќе му се стави крај на лоповското владеење на СДС-ДУИ

 

 

1Godisna Konferencija 1

Секој глас ќе биде важен и потребна ќе е масовна излезеност

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Ветувањата на Ковачевски се „мижи Асан да ти баам“

Ковачевски ги лажеше граѓаните дека ќе ги скрати платите на функционерите во стилот, ако не овој п...

Историја

News image

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси и т...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ БРОЈОТ 63 НА СПИСАНИЕТО „ПОВОД“ ОД СИДНЕЈ

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сид...

Култура и туризам

News image

ВИСОКА МАКЕДОНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДВАЕСЕТ И ВТОРОТО ПОКЛОНЕНИЕТО ВО ВЕЧНИО РИМ ВО 1990 ГОДИНА – ДЕЛ I (44)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ВО ЧЕСТ НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ОД Д-Р ВЕРА СТОЈЧЕВСКА – АНТИЌ И СЛ...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПРАВИЛАТА НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ” (8)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.