Актуелно
Петок, 20 Октомври 2023 10:18    PDF Печати Е-пошта
МАКЕДОНСКОТО ВОСТАНИЕ во Кресна, Пиринска Македонија!
1pecat
 
Печатот на Главниот штаб на МАКЕДОНСКОТО востание, на кој убаво се чита името на востанието, и најдолу годината 1878 кога е дигнато востанието.
Повеќе...
 
Среда, 18 Октомври 2023 03:58    PDF Печати Е-пошта
На криминално-мафијашко ниво било печалено на смртта на граѓаните

1bna1

Мицкоски: На криминално-мафијашко ниво било печалено на смртта на граѓаните, прашањето е зошто МЗ во одреден момент ја објавува набавката, без притоа да добие позитивно мислење од ФЗО

Повеќе...
 
Среда, 18 Октомври 2023 03:42    PDF Печати Е-пошта
Сега е вистинскиот момент да сите ние направиме нешто за иднината на нашата татковина Македонија

1bna

Мицкоски: Ќе сакаат да ве демотивираат, но секој еден е важен, следните избори се референдумско изјаснување во која насока ќе се движи и каква иднина ќе има Македонија

Повеќе...
 
Понеделник, 16 Октомври 2023 21:16    PDF Печати Е-пошта
Има тендери за уредување на слободните економски зони кои се празни!
 
1mite4
 
Митева: Иако нема странски инвестиции, има фирма која добива 4 тендери за уредување на слободните економски зони кои се празни!
 
Повеќе...
 
Четврток, 12 Октомври 2023 10:27    PDF Печати Е-пошта
Македонците во Израел оставени сами на себе

1e1s1

Владата полесно договара коцкарски бизниси, отколки авион за нашите сограѓани.

Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 11:06    PDF Печати Е-пошта
Христијан Мицкоски: 11 Октомври е светлиот датум кој Македонија ја прави победник
9t9
 
11 Октомври е светол датум кој Македонија ја прави победник, важно е денешниот ден да не го заборавиме, честит 11 Октомври
 
Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
Ден на востанието на Република Македомија
mogila-na-nepobedenite1941  Во Прилеп борците на Првиот прилепски партизански одред извршиле напад на бугарската полициска станица во градот, на прилепскиот затвор и на телефонско-телеграфската мрежа. Со овој чин бил означен почетокот на востанието на македонскиот народ против бугарскиот окупатор, а со цел конечно ослободување на земјата. На 12 октомври се огласиле и истрелите на кумановските партизани. Почнала четиригодишната крвава НОВ на македонскиот народ за конечо ослободување на земјата која завршила со успех само во еден дел на Македонија.
Повеќе...
 
Среда, 11 Октомври 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
Нека е честит 11 октомври денот на народното востание

1uvvmro

Браќа и сестри,

Повеќе...
 
Вторник, 10 Октомври 2023 20:41    PDF Печати Е-пошта
Ни треба обединување и силна победа за да го трансформираме општеството и да ја надокнадиме штетата што ја направи владата на СДСМ и ДУИ

1mick90

Изјава на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓани на Општина Василево

Повеќе...
 
Понеделник, 09 Октомври 2023 22:13    PDF Печати Е-пошта
Мизрахи: Сали и Спасовски ќе сведочат први за случајот со Онкологија

9mbnail

Мизрахи: Сали и Спасовски ќе сведочат први за случајот со Онкологија, нема да дозволам притисок врз Анкетната комисија од ниту еден политичар или партија

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Ветувањата на Ковачевски се „мижи Асан да ти баам“

Ковачевски ги лажеше граѓаните дека ќе ги скрати платите на функционерите во стилот, ако не овој п...

Историја

News image

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси и т...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ БРОЈОТ 63 НА СПИСАНИЕТО „ПОВОД“ ОД СИДНЕЈ

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сид...

Култура и туризам

News image

ВИСОКА МАКЕДОНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДВАЕСЕТ И ВТОРОТО ПОКЛОНЕНИЕТО ВО ВЕЧНИО РИМ ВО 1990 ГОДИНА – ДЕЛ I (44)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ВО ЧЕСТ НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ОД Д-Р ВЕРА СТОЈЧЕВСКА – АНТИЌ И СЛ...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПРАВИЛАТА НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ” (8)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.