Актуелно
Петок, 22 Септември 2023 20:11    PDF Печати Е-пошта
Голема поддршка за македонците во овогодинешниот попис во Албанија!

iumns 1

ОМД изразува голема поддршка за македонците во овогодинешниот попис во Албанија!

Повеќе...
 
Четврток, 21 Септември 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
Мала Богородица

malabogorodica-1Рождество на Пресвета Богородица (Мала Богородица) 21/8. VIII

Празник на мајката на сите мајки

Повеќе...
 
Среда, 20 Септември 2023 22:40    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ води 3 спрема 1 против СДСМ

images

Николоски: Последната анкета која ќе излезе деновиве покажува дека ВМРО-ДПМНЕ води 3 спрема 1 против СДСМ и на следните избори самостојно ќе освои над 61 пратеник

Повеќе...
 
Среда, 20 Септември 2023 17:15    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ е народот, членовите и сите граѓани на Македонија

1micunski9

Претседателот Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори и ќе ја формира идната влада во Македонија

Повеќе...
 
Среда, 20 Септември 2023 09:51    PDF Печати Е-пошта
Владата на ДУИ и СДС ја претворија Македонија во ветена земја за криминал и корупција
vmro3
 
Три мега скандали во еден ден ја тресат владата, да беа европска влада за многу помалку ќе си поднесеа оставка
Повеќе...
 
Среда, 20 Септември 2023 09:39    PDF Печати Е-пошта
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ е компактна и нема да подржи Уставни измени

11vmro4

Тони Јаревски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер потенцираше дека она кое што е најважно за државата, граѓаните е дека Македонија има влада која што е потопена со корупција и влада на национални штетници.

Повеќе...
 
Среда, 20 Септември 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
Киро Кипроски: Лазарополска „мошка вода“

Дулката низ која тече мошката вода
Повеќе...
 
Вторник, 19 Септември 2023 22:04    PDF Печати Е-пошта
ВЕСНИК ПОЛИТИЧКА СЛОБОДА 1898 г : "ШТО САКА ВРХОВНИОТ КОМИТЕТ?

379799

Членовите на Македонскиот револуционерен комитет (МРК), во весникот "ПОЛИТИЧЕСКА СВОБОДА", Софија, 8.03.1898 год, многу јасно се спротивставиле на завојувачките стремежи на Врховниот македонски комитет, што всушност бил едно орадие на Бугарската влада. Затоа МРК во наведениот весник изнесува:

Повеќе...
 
Вторник, 19 Септември 2023 21:40    PDF Печати Е-пошта
Петрушевски: Уставни измени под бугарски диктат нема да има

1petr2

Документот за реформи во ЕУ ги потврди укажувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека СДС прифати штетен договор

Повеќе...
 
Понеделник, 18 Септември 2023 02:00    PDF Печати Е-пошта
Драган Богдановски е роден на 18 септември 1929

dragan-bogdanovski-240Драган Богдановски е човек со извонредно богата биографија, непоколеблив борец за остварување на македонските идеали, односно идеи за ослободување и обединување на сите делови од Македонија.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Ветувањата на Ковачевски се „мижи Асан да ти баам“

Ковачевски ги лажеше граѓаните дека ќе ги скрати платите на функционерите во стилот, ако не овој п...

Историја

News image

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси

Името на Прва Јустинијана Охридска уште на почетокот на 10. век длабоко навлегло во руските маси и т...

Иселеници

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ БРОЈОТ 63 НА СПИСАНИЕТО „ПОВОД“ ОД СИДНЕЈ

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сид...

Култура и туризам

News image

ВИСОКА МАКЕДОНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДВАЕСЕТ И ВТОРОТО ПОКЛОНЕНИЕТО ВО ВЕЧНИО РИМ ВО 1990 ГОДИНА – ДЕЛ I (44)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ВО ЧЕСТ НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ОД Д-Р ВЕРА СТОЈЧЕВСКА – АНТИЌ И СЛ...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПРАВИЛАТА НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ” (8)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.